Lowlanders Białystok - Spartans Warszawa 24:0 (zdjęcia)

Jedna z widowiskowych akcji Lowlanders Białystok (żółte koszulki) w meczu z warszawskimi Spartans Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach PLFA II odnieśli białostoccy Lowlanders. Podlasianie pokonali u siebie Spartans Warszawa 24:0 i umocnili się na pozycji lidera.

Zwycięstwo bardzo cieszy, jednak znowu pierwsza połowa była w naszym wykonaniu kiepska - mówi Rafał Bierć, zawodnik i prezes Lowlanders. - Musimy znaleźć sposób, by także w tej części gry zdobywać punkty. Podobny problem mieliśmy w zeszłorocznych rozgrywkach pierwszoligowych - dodaje.
W drugiej połowie miejscowi wzięli się do pracy i szybko objęli prowadzenie po przyłożeniu i podwyższeniu Tomasza Żukowskiego.
As Lowlanders po chwili popisał się długim, 30-jardowym podaniem do Huberta Gudewicza i było 14:0.
W ostatniej kwarcie białostoczanie byli już pewni swego i dobili przeciwników, zdobywając kolejnych 10 punktów.
- O zwycięstwie Lowlanders zadecydowała konsekwentna gra, niegubienie piłki w ataku i bardzo dobra obrona - podsumowuje Marcin Łojewski, rzecznik prasowy Spartans.

Lowlanders Białystok - Spartans Warszawa 24:0 (0:0, 0:0, 14:0, 10:0).
Punkty: Żukowski - 8, Gudewicz - 6, Maksimowicz - 6, Szymczuk - 2, Laskowski - 2.