Kamil Zdzienicki pokonał w meczu z AZS Politechniką Rzeszów Szymona Kolasę 3:0
Kamil Zdzienicki pokonał w meczu z AZS Politechniką Rzeszów Szymona Kolasę 3:0 uksdojlidy.pl
W drugim spotkaniu nowego sezonu Lotto Superligi w tenisie stołowym Dojlidy Białystok sięgnęły po komplet punktów w wyjazdowym spotkaniu z AZS Politechniką Rzeszów.

Druga kolejka Lotto Superligi była kolejką gości. Wszystkie zespoły przyjezdne zanotowały zwycięstwa, w tym także Dojlidy Białystok.

Szczególny był to mecz dla nowego zawodnika Dojlid Tomasza Lewandowskiego, który przez wiele lat był grającym trenerem Politechniki. Zresztą w Rzeszowie także trenuje i mieszka. Jego spotkanie było najbardziej zacięte z pozostałych i zakończyło się dopiero po pięciu setach. W dwóch pierwszych setach z Miłoszem Sawczakiem Lewandowski łatwi wygrał do 3 i 5. Później jednak przyszły dwa przegrane partie 9:11, 8:11. W piątym, decydującym secie wyrównana walka trwała do wyniku 6:6. Lewandowski wówczas uzyskał przewagę dwóch punktów 8:6 i ostatecznie zwyciężył 11:8.

Na uwagę zasługuje zwycięstwo Kamila Zdzienickiego 3:0 z Szymonem Kolasą, a w meczu tym faworytem był zawodnik gospodarzy.

Trzeci punkt zdobył dla Dojlid Chińczyk Sun Shiyu, który w pojedynku otwarcie całego spotkania z Politechniką wygrał 3:0 z Patrykiem Dziubą.

Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok 0:3
Patryk Dziuba – Sun Shiyu 1:3 (6:11, 12:10, 5:11, 8:11)
Miłosz Sawczak – Tomasz Lewandowski 2:3 (3:11, 5:11, 11:9, 11:8, 8:11)
Szymon Kolasa – Kamil Zdzienicki 0:3 (7:11, 13:15, 3:11)