Lotto Superliga. SBR Dojlidy Białystok trzecim spadkowiczem

opr. [email protected]
Urszula Łobaczewska
Tenisiści stołowi SBR Dojlidy Białystok przegrali z Akademią Zamojską Zamość 0:3. Porażka ta zdecydowała o spadku białostoczan z Lotto Superligi.

Tenisiści stołowi SBR Dojlid Białystok mieli jeszcze cień szansy pozostania w gronie drużyn Lotto Superligi. Niestety, stracili ją przegrywając przy własnych stołach z Akademią Zamojską Zamość 0:3

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Patryk Zatówka i Piotr Chodorski. Mecz był bardzo wyrównay, jednak w końcówce piątego seta lepszy okazał się zawodnik Akademii Zamość, wygrywając 13:11. Przed szansą na wyrównanie wyniku spotkania stanął Tomasz Lewandowski, który zagrał z Jakubem Folwarskim. Podobnie jak w pierwszym pojedynku, zawodnicy potrzebowali pięciu setów, żeby rozstrzygnąć mecz. Kibice mieli okazje podziwiać wiele widowiskowych wymian, ale ostatecznie górą wyszedł Jakub Folwarski. W ostatnim pojedynku przy stole spotkali się Kamil Zdzienicki oraz Andrew Baggaley. Kamilowi nie udało się niestety nawiązać równej walki, a pojedynek zakończył się dość szybko wynikiem 0:3.

„Przegraliśmy 0:3, ale wynik mógł być zupełnie inny. Zarówno mecz Patryka Zatówki jak i Tomka Lewandowskiego rozstrzygnęły się w końcówkach piątego seta. Szkoda, że chłopakom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ale taki jest sport. – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim.

SBR Dojlidy Białystok podejmą w niedzielę o godzinie 16 Energę Manekin Toruń.