Lotto Superliga. Dwie porażki tenisistów stołowych SBR Dojlidy Białystok

UKS Dojlidy Białystok
Tenisiści stołowi SBR Dojlidy Białystok ponieśli dwie porażki po 0:3. Ulegli u siebie Olimpii Unia Grudziądz oraz na wyjeździe Akademii Zamojskiej Zamość.

W pierwszym spotkaniu z Olimpią Unią Grudziądz rozczarowanie nadeszło już w pierwszym pojedynku. W swoim debiucie przed białostocką widownią Daniel Górak przegrał niespodziewanie z Janem Zandeckim. Na początku pierwszego seta Górak prowadził 5:1, ale zawodnik z Grudziądza nadgonił wynik pewną grą. W dwóch kolejnych setach wyraźnie widać było przewagę rywala – grał odważniej, szybciej i częściej przejmował inicjatywę. W drugim pojedynku zmierzyli się Sun Shiyu i Park Jeongwoo. Koreańczyk okazał się tego dnia zdecydowanie lepszym zawodnikiem – wygrał wszystkie sety do 7. Ostatnią nadzieją Dojlid był Tomek Lewandowski, który stanął naprzeciwko mistrza Turcji – Ibrahima Gunduza. Początek tego spotkania był dla nas tragiczny – Ibrahim wygrał dwa pierwsze sety do 2 oraz do 6, wyraźnie dominował przy stole. Tomkowi udało się jednak wygrać kolejnego seta i wydawało się, że może jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Niestety ostatni set zakończył się wynikiem 5:11, a Dojlidy przegrały tym samym 0:3 nie dopisując sobie żadnego punktu w tabeli.

- Zagraliśmy bardzo słaby mecz, wygraliśmy tylko jednego seta przez całe spotkania. Od początku nic nie szło po naszej myśli – Daniel przegrał wyraźnie z Jankiem Zandeckim, prowadził tylko pierwszego seta, a potem popełniał wiele niewymuszonych błędów. Sun Shiyu i Tomek Lewandowski także nie pokazali się z najlepszej strony. Wyglądało to naprawdę słabo, chcemy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

SBR Dojlidy nie poprawiło swoich humorów przegrywając kolejny mecz, tym razem na wyjeździe z Akademią Zamojską Zamość 0:3.
Andrew Baggaley pokonał swojego byłego kolegę klubowego Daniela Góraka. Jakub Folwarski ograł Sun Shiyu, a Piotr Chodorski w trzech setach pokonał Tomasza Lewandowskiego.

SBR Dojlidy Białystok – Olimpia-Unia Grudziądz 0:3
Daniel Górak – Jan Zandecki 0:3 (9:11, 5:11, 6:11)
Sun Shiyu – Park Jeongwoo 0:3 (7:11, 7:11, 6:11)
Tomasz Lewandowski – Ibrahim Gunduz 1:3 (2:11, 6:11, 11:8, 5:11)

Akademia Zamojska Zamość – SBR Dojlidy Białystok 3:0
Anndrew Baggaley – Daniel Górak 3:2 (11:8, 7:11, 10:12, 11:7, 11:6)
Jakub Folwarski – Sun Shiyu 3:1 (11:8, 11:8, 4:11, 11:6)
Piotr Chodorski – Tomasz Lewandowski 3:0 (13:11, 13:11, 11:9)