Lotto Superliga. Dojlidy Białystok wygrywają i idą w górę tabeli Lotto Superligi

(mark)
Li Youngyin wygrał dwa swoje mecze z Wartą Kostrzyn nad Odrą
Li Youngyin wygrał dwa swoje mecze z Wartą Kostrzyn nad Odrą Wojciech Wojtkielewicz
Tenisiści stołowi Dojlid Białystok są już na piątym miejscu w Lotto Superlidze. W meczu 16. kolejki pokonali na wyjeździe Wartę Kostrzyn nad Odrą 3:1.

Białostoczanie rozpoczęli mecz od porażki Przemysława Wala-szka z Jakubem Masłowskim, lecz później sprawy w swoje ręce wzięli Li Youngyin i Wang Zeng Yi. Dla Li Youngyina był to już ósmy komplet „oczek” w tym sezonie.

Przypomnijmy, że w czwartek Dojlidy wygrały z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1.

Z Wartą Li Youngyin bez straty seta wygrał ze Sławomirem Doszem i Jakubem Masłowskim. Natomiast Wang Zeng Yi nie miał już tak łatwo z Danielem Bąkiem. A wydawało się, że Wandżi też łatwo się rozprawi z rywalem, gdyż dwa pierwsze sety wygrał do 4 i 3. Tak łatwe wygrane spowodowały u naszego gracza rozprężenie i dwa kolejne sety przegrał 13:15 i 10:12. Na szczęście w piątej partii grający trener Dojlid nie pozostawił już złudzeń rywalowi, zwyciężając ją 11:6.

Teraz przed nastąpią dwa tygodnie przerwy. Kolejny mecz Dojlidy rozegrają 23 lutego, gdy podejmą mistrza Polski i uczestnika tegorocznej Ligi Mistrzów - Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Warta Kostrzyn nad Odrą - Dojlidy Białystok 1:3.
Jakub Masłowski - Przemysław Walaszek 3:2 (8:11, 11:7, 8:11, 18:16, 11:8);
Sławomir Dosz - Yongyin Li 0:3 (7:11, 7:11, 4:11);
Daniel Bąk - Wang Zeng Yi 2:3 (4:11, 3:11, 15:13, 12:10, 6:11);
Jakub Masłowski - Yongyin Li 0:2 (5:11, 4:11).

Inne wyniki: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 3S Polonia Bytom 3:0, Kolping FRAC Jarosław - Poltarex Pogoń Lębork 3:0, Olimpia-Unia Grudziądz - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 2:3

1. KOLPING FRAC Jarosław 16 43 45:12 3
2. DARTOM BOGORIA 16 41 45:15
3. DEKORGLASS Działdowo 16 38 41:18
4. POLONIA Bytom 16 27 32:27
5. DOJLIDY Białystok 16 25 29:32
6. AZS Rzeszów 16 24 35:32
7. ENERGA MANEKIN Toruń 15 23 30:28
8. AZS AWFiS Gdańsk 16 20 28:38