Lotto Superliga: Dojlidy Białystok rozgromiły Palmiarnię

kwZaktualizowano
Chińczyk Yongyin Li z Dojlid bez większych problemów pokonał Jakuba Jankowskiego Wojciech Wojtkielewicz
Początek sezonu Lotto Superligi w wykonaniu Dojlid Białystok jest imponujący. Po zwycięstwie 3:0 w Toruniu, Podlasianie w takim samym stosunku rozprawili się u siebie z Palmiarnią Zielona Góra i jako jedyna drużyna w lidze mają komplet punktów.

Bez legendy polskiego tenisa stołowego – Lucjana Błaszczyka, który zakończył karierę zawodniczą i bez tenisistów zagranicznych Palmiarnia była łatwym łupem dla Dojlid. Goście nie byli w stanie nic zrobić i w całym spotkaniu ugrali tylko seta.

Ekspresowy marsz po zwycięstwo rozpoczął Yongyin Li. 19-letni Chińczyk łatwo wygrał pierwszego seta z Jakubem Jankowskim i stracił na moment koncentrację. Rywal wykorzystał to i w drugiej partii miał nawet piłeczkę setową, ale jej nie wykorzystał i za moment przegrał na przewagi. Decydująca odsłona to już tylko formalność.

Jeszcze łatwiej grający trener Dojlid Wang Zeng Yi rozprawił się z Kamilem Nalepą, a walka rozgorzała tylko w pojedynku 18-latków: Przemysław Walaszek – Łukasz Wachowiak. Białostoczanin rozpoczął pasywnie, pozwolił zepchnąć się do defensywy i przegrał partię otwarcia 7:11. Potem jednak rozkręcił się, dyktował warunki przy stole, atakował i mknął po zwycięstwo. Wszystko zacięło się przy wyniku 10:6 w czwartym secie. Wachowiak obronił cztery meczbole, za moment sam miał setbola, ale Walaszek nie pozwolił wyrwać sobie triumfu, zwyciężając 13:11.

– Cieszę się, że mamy sześć punktów, bo to daje nam duży komfort. Ale to dopiero początek sezonu i trzeba spokojnie do tego podchodzić
– ocenia Wang Zeng Yi.

Wyniki 2. kolejki
Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra 3:0.

Yongyin Li - Jakub Jankowski 3:0 (11:3, 12:10, 11:5); Wang Zeng Yi - Kamil Nalepa 3:0 (11:3, 11:6, 11:9); Przemysław Walaszek - Łukasz Wachowiak 3:1 (7:11, 11:7, 11:9, 13:11).

Polonia Bytom - Unia AS AWFiS Gdańsk 2:3, Morliny Ostróda - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dekorglass Działdowo 2:3, AZS Politechnika Rzeszów - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, Kolping Frac Jarosław - Energa KTS Toruń 3:1.
Mecz awansem: Dekorglass - Energa KTS 3:0.

1. Dekorglass 3 8 9:3
2. DOJLIDY 2 6 6:0
3. Unia AZS Gdańsk 2 5 6:2
4. Bogoria 2 5 6:2
5. Polonia 2 4 5:4
6. Kolping Frac 2 3 4:4
7. AZS Rzeszów 2 3 3:3