Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Ulica Dmowskiego została otwarta po remoncie. Inwestycję wsparł Fundusz Dróg Samorządowych. Wykonawca ufundował bon dla przedszkola

OPRAC.: Tomasz Maleta (na podstawie www.lomza.pl)
Otwarcie po przebudowie  ulicy Dmowskiego w Łomży
Otwarcie po przebudowie ulicy Dmowskiego w Łomży www,lomza.pl/ Kamil Brzostowski
Mieszkańcy Łomży mogą już korzystać z przebudowanej ulicy Dmowskiego. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Na przedsięwzięciu skorzystało również pobliskie Przedszkole Publiczne nr 2, które od wykonawcy ulicy otrzymało bon w wysokości 3 tysięcy złotych.

- Dzięki tej drodze bardzo skróci się przejazd z Alei Legionów i ul. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego. Jest to piękna inwestycja, dlatego prosimy o kolejne na tym osiedlu w możliwie jak najkrótszym terminie – mówił w imieniu mieszkańców Jarosław Kaja, przewodniczący Rady Osiedla nr 7.

Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych

Rozbudowa ulicy Dmowskiego kosztowała 2.462.102,21 zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 1.179.323,13 zł. W ramach zrealizowanych w tym roku prac powstała nowa nawierzchnia jezdni oraz chodniki i parkingi z kostki brukowej. Wybudowano także kanalizację deszczową, linię oświetleniową, przebudowano kanał ciepłowniczy oraz dwa skrzyżowania.

Czytaj też:Via Baltica. Zobacz, jak powstaje S61

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślał, że infrastruktura drogowa w mieście się zmienia. Obecnie jest to możliwe dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych.

-  Z tego programu w 2019 roku pierwotnie otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 20,5 mln zł na 9 zadań, a później, w ramach tego samego rozdania, kolejne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł na  trzy drogi. Wcześniej, kiedy aplikowaliśmy o środki z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej mogliśmy starać się maksymalnie o dofinansowanie w kwocie 3 mln zł na jedną drogę gminną i jedną powiatową. Tymczasem z Funduszu Dróg Samorządowych z 2019 roku otrzymaliśmy już ponad 22,5 mln zł.

Będzie dalszy remont ul. Wojska Polskiego

Wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński zauważył, że Fundusz Dróg Samorządowych pozwala na realizację inwestycji drogowych długo wyczekiwanych przez mieszkańców.

-Gratuluję samorządowi Łomży skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, czy to z obszaru Funduszu Dróg Samorządowych, czy też środków unijnych będących w dyspozycji  urzędu marszałkowskiego. Te wszystkie działania mają jeden cel, którym jest poprawa funkcjonowania naszych małych ojczyzn i bytowania naszych mieszkańców – mówił wicewojewoda Marcin Sekściński.

Czytaj też:Rozbudowa ulicy kosztem posesji

Poseł Lech Antoni Kołakowski poinformował również, że minister finansów zaakceptował z rezerwy ogólnej drugi etap  realizacji ul. Wojska Polskiego, przyznając na ten cel kwotę 1.602.708 zł.

– Jest to kolejne działania rządu, które ma sprzyjać dodatkowym środkom na drogi samorządowe

  – powiedział poseł Lech Antoni Kołakowski.

Rozbudowaną ulicę Romana Dmowskiego poświęcił ks. kan. Marian Mieczkowski, proboszcz łomżyńskiej Katedry

Na przedsięwzięciu skorzystało również pobliskie Przedszkole Publiczne nr 2, które od wykonawcy ulicy, łomżyńskiej firmy BIK-Projekt, otrzymało bon w wysokości 3 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu sprawnościowego do przedszkolnego placu zabaw

Czytaj też:Przebudowa starówki w Łomży

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny