MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łomża. Inwestor zdążył z halą na targowisku.

kpb
Tuż przed zakończeniem pracy w miniony wtorek wpłynęła do nas informacja od firmy Masbud, że inwestycja została zakończona i oczekuje na powołanie komisji odbiorowej –informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.

A jeszcze przed południem nikt w ratuszu nie wiedział, czy budowa nowej hali na Targowisku Miejskim zakończy się w wyznaczonym czasie. Warto dodać, że prezydent dwukrotnie przedłużał termin zakończenia tej inwestycji. Raz w październiku do końca listopada, a potem na kolejny miesiąc, czyli do końca grudnia.

Przeprowadzka w styczniu
– Nie przewidujemy kolejnych negocjacji i przedłużania terminu, nałożymy kary przewidziane w umowie – mówił przed otrzymaniem informacji od głównego wykonawcy Beniamin Dobosz,zastępca prezydenta Łomży.
Ale kar nie będzie, skoro wykonawca poinformował o zakończeniu prac. W ciągu siedmiu dni powinna zostać powołana komisja odbiorowa.

– Myślę, że druga połowa stycznia to realny termin przeprowadzki do nowego obiektu – przyznaje wiceprezydent.
A boksy w nowym obiekcie przydzielono w miniony poniedziałek 52 kupcom. Do zagospodarowania zostało jeszcze 34 lokale o różnej powierzchni.

Też chcą do nowej hali
Przypomnijmy, że o przydzielenie lokali na preferencyjnych warunkach, a nie drogą nieograniczonego przetargu, na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Łomża upomnieli się handlujący w hali na Starym Rynku. Chcą aby miasto przydzieliło im 18 takich lokali.

– Nie lekceważymy tego głosu – podkreśla Beniamin Dobosz. – Ale zastanawiamy się, czy przenoszenie kupców z hali na starówce ma sens, bo w najbliższym czasie nie planujemy jej remontu, więc miejsca pracy tamtejszych kupców nie są zagrożone.
Prezydent zapowiada, że wszelkie decyzje, jakie podejmie, muszą być zgodne z prawem. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny