Loftowy gabinet. Pomysł na funkcjonalną przestrzeń do pracy.

Materiał informacyjny P.H.U "RAJ"
Udostępnij:

Styl loft łączy oszczędność barw z wyrazistymi strukturami. Z jednej strony jest chłodny i nowoczesny, zaś z drugiej przytulny i niezwykle klimatyczny. To styl, który odnajduje się w praktycznie każdym pomieszczeniu, zaś wnętrzu służącemu do pracy nada spokojniej aury, sprzyjającej skupieniu. Teraz możesz urządzić wymarzone, industrialne wnętrze z dekorami z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Zobacz koniecznie!

Lofty od dawna stanowią doskonałą przestrzeń do pracy - zachwycają bowiem nieskrępowaną, dużą powierzchnią i energią wielkiego miasta, angażującą do działania. Najbardziej kojarzymy je z Nowym Jorkiem, bo to właśnie tam pod koniec XX wieku, artyści zajmowali pofabryczne budynki, tworząc w nich pracownie malarskie itp. Dziś z powodzeniem możemy zaadaptować taki loft na przestronne i komfortowe biuro, jak również przenieść jego wyjątkowy klimat do własnego domu, w którym urządzamy gabinet czy bibliotekę. Tak właśnie zrobili przedstawiciele firmy P.H.U "RAJ" z Ciechanowa oraz projektantka Anna Rzeplińska z firmy Meble Daniel Rykaczewski, których zadaniem było zaprojektowanie domowego gabinetu, przestrzeni do pracy sprzyjającej skupieniu i kreatywności. W gabinecie miało być sporo miejsca do przechowywania. Zaprojektowaliśmy więc biblioteczkę z ukrytą częścią na dokumenty oraz przeszklonym regałem, który doskonale sprawdzi się do przechowywania książek. Inwestor jest fanem motoryzacji oraz pasjonatem motocykli i posiada różnego rodzaju akcesoria, które zasługują na wyeksponowanie. Dla nich też znajdzie się miejsce za szklanymi frontami. - mówi projektantka Anna Rzeplińska. Kolorystyka mebli miała być stonowana i spokojna, jednak niepozbawiona domowej przytulności. Aby sprostać temu zadaniu, do aranżacji wnętrza wybrano dekory z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer.

Wielkomiejski sznyt

Dekory z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories przeniosą nas do tętniącej życiem wielkiej metropolii. Loft to przede wszystkim surowe i niewykończone wnętrze bez zbędnych zdobień. Dominują tu odcienie bieli, czerni i szarości zaś dodatkami są beton, cegła, drewno, szkło i stal. Odcienie drewna są naturalne, ale nie brakuje im elementów takich przetarcia czy widoczne ślady użytkowania, zaś elementy metalowe często pokryte są rdzą. – podkreśla Marcin Amielanczyk z P.H.U "RAJ". Aby wnętrze gabinetu miało loftowy charakter zastosowano tu dwa dekory - Stal Hartowaną (F76006), który przypomina walcowaną blachę. Na powierzchni tego dekoru widać subtelny efekt rdzy i brązowych odcieni, a całość skąpana jest w nastrojowej szarości, która doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w industrialnym klimacie. Dekor ten doskonale współgra z ciepłym drewnem, takim jak dekor Jesion Górski (R34033). To nowoczesna inspiracja drewnem jesionu, z szarymi porami, które nadają mu rustykalny klimat. Struktura Natural Wood sprawia, że wzór ten wygląda jak świeżo szlifowana powierzchnia i precyzyjnie oddaje urok prawdziwego drewna. Dodatkowym atutem dekoru jest jego ciepła tonacja, które wprowadza do aranżacji wnętrza przytulny nastrój i znakomicie przełamuje chłodną aurę materiałów tj. beton czy metal.

Znajdź swój nastrój

Każdy z nas czuje się dobrze w innych wnętrzach - jedni wolą przytulne i ciepłe aranżacje, drudzy zaś chłodne i na wskroś nowoczesne. Dlatego Pfleiderer jako pierwsza firma na rynku proponuje nam kolekcję Mood Stories, która podzielona została na 10 nastrojów stylistycznych. Kierując się potrzebami swoimi lub inwestora, możemy idealnie dopasować dekory do aranżacji wnętrza. W kolekcji Mood Stories każdy z naszych klientów znajdzie coś dla siebie, od eleganckiego designu po surowy loft. Niewątpliwie kolekcję tworzyli ludzie z wielkim talentem oraz pasją i uporządkowali dekory w sposób spójny oraz ciekawy. – mówi Marcin Amielanczyk. W każdym nastroju znajdziemy gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Dzięki temu wiemy, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują i zestawione razem, jaki pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój. Wszystkie dekory z kolekcji Mood Stories, w tym również z nastroju Loft, dostępne są w salonie Raj w Grajewie oraz Ciechanowie, który jest punktem Partnerskim, związanym z firmą Pfleiderer.

Więcej interesujących informacji na https://www.pfleiderer.pl oraz na stronie Partnera http://phuraj.pl

Materiał oryginalny: Loftowy gabinet. Pomysł na funkcjonalną przestrzeń do pracy. - Gazeta Współczesna

Dodaj ogłoszenie