ŁKS Łódź - Jagiellonia 0:3. Jagiellonia rozbiła ŁKS i zapewniła sobie grę w górnej ósemce

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok Wojciech Wojtkielewicz
Broniący się przed spadkiem ŁKS Łódź podejmował Jagiellonię Białystok. Żółto-Czerwoni musieli zremisować, by zapewnić sobie awans do pierwszej ósemki. Jagiellończycy zagrali koncertowo pokonując pewnie łodzian 3:0! Ostatnia kolejka rozegrana zostanie w niedzielę. Wszystkie mecze o godz. 18, a Jagiellonia zagra u siebie z Piastem Gliwice.

90 + 2 min.: Koniec meczu i pewne zwycięstwo Jagiellonii!
90 min.: Sędzia dolicza dwie minuty.
82 min.: Żółta kartka dla Kwietnia
78 min.: Sekulski strzela, broni Węglarz.
76 min.: Zmiany w obu drużynach. Za Wróbla wchodzi Sekulski, a w Jagiellonii za Borysiuka Kwiecień.
74 min.: Za Puljica wchodzi do gry Jesus Imaz.
69. min. Pospisil na wielkim spokoju pokonuje Malarza i juz 3:0 dla Jagiellonii.
68 min.. Vidmajer ciągnie za koszulkę Arsenica w polu karnym ŁKS-u i karny dla Jagiellonii.
66 min.: Puljić wychodzi na czystą pozycję, kładzie obrońcę, próbuje minąć jeszcze Malarza, ale ten ręką sięga piłkę i wybija spod nóg napastnikowi Jagiellonii.
63 min. Pirulo wrzuca piłkę w pole karne Jagiellonii, a tu Ratajczyk strzela głową obok słupka bramki Węglarza.
55 min.: Zmiana. Makuszewskiego zastępuje Tomas Prikryl.
54 min.: Zakotłowało się pod bramką Jagiellonii. Runje ratuje zespół wybijając piłkę niemal z pustej bramki.
50 min.: Ricardo Guima strzela... rykoszet i rzut rożny.
47 min.: Żółta kartka dla Martina Pospisila. To ósmy żółty kartonik. Pospisil będzie pauzował.
46 min.: Rozpoczyna się II połowa. W ŁKS-ie zmiana. Za Antonio Dominguez na boiska wszedł Adam Ratajczyk.
45 + 2 min.: Koniec I połowy
45 min.: Sędzia dolicza dwie minuty
43 min.: Dominguez otrzymuje żółtą kartkę.
39 min.: Kadlec otrzymuje żółta kartkę.
27 min.: Doskonała akcja Jagiellonii. Pospisil przerzuca piłkę do Makuszewskiego, Pomocnik Jagiellonii minął obrońcę ŁKS-u i strzelił na bramkę gospodarzy. Piłka odbija się od słupka, ale potem także od pleców Malarza i wpada do siatki bramki łodzian. Mamy już 2:0!
23 min.: Strzał z wolnego Puljica w mur.
22 min.: Szybka kontra Jagiellonii. Niestety zatrzymana faulem. Srnic otrzymuje żółtą kartkę za faul na Romanczuku. Rzut wolny dla Jagiellonii.
17 min.: Strzał Pirulo, tuż obok.
16 min.: Znakomita okazja dla ŁKS-u. Tiru faulowłl przed linia pola karnego łodzianina i rzut wolny dla gospodarzy.
14 min.: Mystkowski otrzymuje żółtą kartkę. To czwarty kartonik "Mystka". Będzie pauzował w meczu z Piastem.
12 min.: W odpowiedzi natychmiastowa kontra Jagiellonii. Jakov Puljić strzela z 18 metra i Malarz bezradny! Jagiellonia prowadzi 1:0!
11 minj.: Potężny strzał Ricardo Guimy. Broni Węglarz.
8 min.: Akcja prawa stronę, Makuszewski zbyt mocno zagrał do Kadleca i piłka wychodzi za linię końcową boiska.
2 min.: Maciej Makuszewski z 20 metrów, piłka odbija się od nóg piłkarza ŁKS-u i wychodzi na róg.
1 min.: Mecz rozpoczęty. ŁKS biale koszulki, czerwone spodenki, Jagiellonia na czarno.
W dzisiejszych meczach Wisła Kraków pokonała Raków Częstochowa 3:2, a Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 2:1. Wynik Rakowa oznacza, że Jagiellonii wystarczy tylko remis, by zapewnić sobie grę w pierwszej ósemce.

ŁKS ŁÓDŹ - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0:3 (0:2)
Bramka: 0:1 Jakov Puljić 12, 0:2 Malarz samobójcza 27. 0:3 Pospisil 69 z karnego
ŁKS ŁÓDŹ: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak (66. Tadej Vidmajer) - Pirulo, Michał Trąbka, Dragoljub Srnić, Ricardo Guima, Antonio Dominguez (46. Adam Ratajczyk), Jakub Wróbel (76. Łukasz Sekulski).
JAGIELLONIA: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Zoran Arsenić - Maciej Makuszewski (55. Tomas Prikryl), Ariel Borysiuk (76. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Przemysław Mystkowski, Jakov Puljić (74. Jesus Imaz).
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Srnić, Dominguez (ŁKS): Mystkowski, Kadlec, Pospisil, Kwiecień (Jagiellonia).