ŁKS 1926 z MKS Korsze. Zaczęli mecz w sobotę, skończyli w niedzielę

Piłkarze ŁKS 1926 Łomża (ciemniejsze stroje) grali z Korszami przez dwa dni
Piłkarze ŁKS 1926 Łomża (ciemniejsze stroje) grali z Korszami przez dwa dni Paweł Lisiecki
Do nietypowej sytuacji doszło w meczu 14. kolejki III ligi w Łomży. Sobotnie spotkanie ŁKS 1926 z MKS Korsze zostało przerwane i dokończone w niedzielę.

Powodem podjęcia takiej decyzji przez sędziego były gęsta mgła, która uniemożliwiała kontynuowanie meczu. Arbiter zdecydował się odesłać zawodników do szatni w 42. minucie.

- Nie pomogło nam to. W sobotę prowadziliśmy 1:0, a w niedzielę straciliśmy dwa gole. Pewnym wytłumaczeniem może być to, że po czerwonej kartce dla Łukasza Adamskiego graliśmy w dziesiątkę - mówi trener ŁKS Mirosław Dymek.

Korsze wykorzystały przewagę jednego zawodnika i dwoma celnymi strzałami z dystansu zapewniły sobie komplet punktów. Łomżanie przegrali u siebie w lidze dopiero po raz pierwszy w tym sezonie.

Pierwsze miejsce w tabeli straciła Warmia Grajewo, która bezbramkowo zremisowała w Morągu z Huraganem.

- Nie robimy z tego powodu tragedii. Zostały nam jeszcze trzy mecze jesienią, które rozegramy u siebie. Lidera możemy odzyskać już za tydzień, kiedy podejmiemy właśnie Działdowo - mówi Marcin Strzeliński, grający trener Warmii.

Na uwagę zasługują cenne zwycięstwa Pogoni Łapy i Orła Kolno. Łapianie wygrali 3:1 na ciężkim terenie w Kętrzynie, a beniaminek z Kolna ograł u siebie 1:0 Concordię Elbląg.

Wyniki 14. kolejki

Olimpia Zambrów - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Speichler (62), 1:1 - Grzybowski (64).

Huragan Morąg - Warmia Grajewo 0:0.

ŁKS 1926 Łomża - MKS Korsze 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 - Hryszko (29), 1:1 - Sawicki (42), 1:2 - Kozłowski (90).

Granica Kętrzyn - Pogoń Łapy 1:3 (1:1).
Bramki: 1:0 - Kowalewski (7), 1:1 - Ksepka (12), 1:2 - Minow (62), 1:3 - Sipko (85-karny).

Orzeł Kolno - Concordia Elbląg 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Piesiecki (13).

Motor Lubawa - Czarni Olecko 4:1
Olimpia 2004 Elbląg - Mrągowia Mrągowo 3:0
Start Działdowo - Zatoka Braniewo 2:1.