MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Likwidacja PMB zaskarżona

(azda)
Likwidacja PMB zaskarżona
Likwidacja PMB zaskarżona
Mimo sprzeciwu zarządu, syndyk nie przerwie podjętych działań.

Zarząd PMB Białystok odwołał się od decyzji sądu o likwidacji spółki i wprowadzenia do niej syndyka masy upadłości. Odwołanie to nie ma jednak wpływu na pracę syndyka.
Białostocki sąd rejonowy decyzję o likwidacji podjął już 25 stycznia, ale prezes spółki – Adam Lenkiewicz – dopiero we wtorek wrócił z dwutygodniowego urlopu.

Syndyk likwidująca PMB Alina Sobolewska rozpoczęła swoje działania w firmie w ubiegłym tygodniu. – Mimo odwołania, będę dalej wykonywała swoje obowiązki – mówi Alina Sobolewska. – Tylko sąd może ograniczyć zakres moich działań.
Jak tłumaczy, może na przykład otrzymać zakaz sprzedawania poszczególnych części majątku dopóki nie zrobi tzw. bilansu otwarcia likwidacji, czyli inwentaryzacji majątku PMB.
– Tworzenie takiego bilansu zgodnie z przepisami powinno trwać miesiąc, ale skorzystam z możliwości wydłużenia tego okresu, bo spółka jest bardzo duża – tłumaczy Alina Sobolewska. – Tymczasem, już po wstępnej inwentaryzacji zauważyłam, że w PMB znajdują się rzeczy, które mają krótki termin ważności i jeśli ich szybko nie sprzedam, to stracą wartość. Dlatego mam zamiar wkrótce to zrobić.

Obecna sytuacja jest bardzo trudna dla załogi PMB. Wszyscy pracownicy spółki otrzymali już wypowiedzenia. Pracę straciło 320 osób.
Kilkanaście z nich wkrótce będzie mogło otrzymać krótkoterminowe umowy. Osoby te są potrzebne, by dokończyć wykonywanie ostatnich zleceń jakie przyjęło PMB. Będą też pomagać syndykowi w likwidacji spółki.
Pracownicy ciągle nie otrzymali swych wynagrodzeń. Prawdopodobnie na wniosek syndyka wypłaci je fundusz świadczeń gwarantowanych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny