red
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w meczu z Udinese
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w meczu z Udinese East News
Liga włoska. Niedzielna konfrontacja pomiędzy Napoli i Udinese obfitowała w bramki. Jedną z nich zdobył Arkadiusz Milik, dla którego było to już piętnaste ligowe trafienie. Ostatecznie SSC Napoli na własnym stadionie wygrało z Udinese Calcio 4:2.

W starciu z Udinese wszystko układało się po myśli Napoli. Za sprawą goli Amina Younesa i Jose Callejona gospodarze już w 26. minucie prowadzili 2:0. Goście nie wywiesili jednak białej flagi i odpowiedzieli dwoma szybkimi trafieniami. Do szatni zawodnicy udawali się przy wyniku remisowym.

Napoli ponownie wyszło na prowadzenie w 57. minucie, a w roli głównej wystąpił Arkadiusz Milik. Polski snajper zamienił na bramkę dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Jose Callejona. Dla Milika było to już piętnaste trafienie w sezonie. Ostatni akord spotkania także należał do gospodarzy, a konkretnie do Driesa Mertensa. Belg, który w pierwszej połowie popisał się dwiema asystami, golem podsumował bardzo udany występ.

Piotr Zieliński rozegrał cały mecz i zobaczył żółtą kartką, która eliminuje go z kolejnego spotkania. Łukasz Teodorczyk nie znalazł się w kadrze meczowej Udinese.

Napoli z 60 punktami plasuje się na pozycji wicelidera Serie A. Stawce przewodzi Juventus, który uległ na wyjeździe Genoi 0:2, ale nad drużyną Milika i Zielińskiego posiada aż 15 punktów przewagi.

BRAMKA ARKADIUSZA MILIKA:

SSC Napoli - Udinese Calcio 4:2 (2:2)

Bramki:

Amin Younes 17', Jose Callejon 26, Arkadiusz Milik 57', Dries Mertens 70' - Kevin Lasagna 30', Seko Fofana 36'

Napoli: David Ospina (44' Alex Meret) - Kevin Malcuit (86' Elseid Hysaj), Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam - Jose Callejon, Allan, Piotr Zieliński, Amin Younes (56' Simone Verdi) - Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Udinese: Juan Musso - William Ekong, Rolando Mandragora, Hidde Ter Avest (68' Sebastien De Maio) - Jens Stryger Larsen (86' Stefano Okaka), Seko Fofana, Sandro (64' Svante Ingelsson), Rodrigo De Paul, Marvin Zeegelaar - Ignacio Pussetto, Kevin Lasagna

Żółte kartki: Zieliński (Napoli) - Sandro (Udinese)

LIGA WŁOSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga włoska. Arkadiusz Milik pomógł w zwycięstwie Napoli. 15. trafienie Polaka WIDEO - Gol24