Piotr Rzepecki
Liga Mistrzów. Remisem 1:1 zakończyło się pierwsze półfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Manchesterem City. Bramki strzelili Vinicius Junior, a dla gości Kevin De Bruyne. Przed rewanżem, który zostanie rozegrany 17 maja w Anglii w lepszej sytuacji piłkarze Manchesteru City.

Liga Mistrzów. Real Madryt - Manchester City 1:1 (1:0)

W mecz lepiej weszli piłkarze Manchesteru City. W pierwszych minutach dwukrotnie zagrozili bramce Realu - strzały z dystansu oddawali Kevin De Bruyne i Rodri. Miażdżąca różnica w posiadaniu piłki (w pewnym momencie 78% na korzyść gości) miała się jednak na nic. To piłkarze Realu, którzy od początku czekali nisko otworzyli wynik.

Gospodarze wyszli spod pressingu. Przyśpieszył Eduardo Camavinga, który minął z piłką dobre kilkadziesiąt metrów dograł do Viniciusa Juniora i ten bez większej kalkulacji huknął na bramkę gości. Jego strzał zza linii pola karnego okazał się idealny i Brazylijczyk strzelił swoją siódmą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

Właściwie niewidoczny był napastnik gości Erling Haaland. Najskuteczniejszy strzelec Premier League w tym sezonie był cały mecz pilnowany przez obrońców "Królewskich". Norweg raz się urwał po godzinie gry, ale jego uderzenie zablokował David Alaba.

Kilka minut później Haalanda wyręczył Kevin De Bruyne. Rozgrywający uderzył po ziemi z dystansu i pokonał swojego rodaka Thibaut Courtois.

Na dziesięć minut przed końcem w świetnej okazji znalazł się Karim Benzema. Napastnik Realu uderzał główką z najbliższej odległości, ale nie pokonał tym strzałem Edersona. W samej końcówce jeszcze uderzał zmiennik Aurélien Tchouaméni. Atomowy strzał fantastycznie obronił bramkarz gości.

Rewanż zostanie rozegrany na Etihad Stadium w Manchesterze w środę 17 maja. Przed tym meczem z pewnością w dużo lepszych nastrojach piłkarze z Wysp.