Liga Mistrzów: Inter Mediolan - Bayern Monachium 2:0. Mourinho tryumfuje po raz trzeci.

Inter Mediolan wygrał Ligę Mistrzów. Bohaterem meczu został Diego Milito, strzelec dwóch bramek fot. Steindy
Inter Mediolan pokonał Bayern Monachium 2:0 i tym samym wygrał Ligę Mistrzów. To trzecie trofeum w tym sezonie zdobyte przez trenera Włochów Jose Mourinho.

Bohaterem meczu został Diego Milito, który dwukrotnie pokonał bramkarza Bayernu Monachium. Pierwszy raz Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców w 35 minucie. Drugą bramkę dołożył już w drugiej połowie, bo w 70 minucie.

Bayern Monachium próbował wyrównać stan rywalizacji, ale od 80 minuty gry nie robił tego już z wiarą.

Trener Interu Mediolan Jose Mourinho zdobył tym samym trzecie trofeum w tym sezonie. Po pucharze i mistrzostwie krajowym wygrał także Ligę Mistrzów.