krk
Cristiano Ronaldo w starciu z Sevillą zdobył dwie bramki
Cristiano Ronaldo w starciu z Sevillą zdobył dwie bramki East News
Liga hiszpańska. W hitowym pojedynku przedostatniej kolejki Real Madryt rozbił Sevillę 4:1. Z kolei Barcelona w identycznym stosunku rozstrzelała na Majorce ekipę Las Palmas. Na czele tabeli bez zmian. Liderem pozostała Blaugrana, która zgromadziła tyle samo punktów co Królewscy. Znacznie bliżej tytułu jest jednak Real, który w środę zmierzy się w zaległym spotkaniu z Celtą Vigo. Jeśli wygra, tytuł będzie miał na wyciągnięcie ręki.

W niedzielę Królewskim przyszło mierzyć się z czwartą drużyną La Liga. Gospodarze prowadzili już po 10. minutach. Z rzutu wolnego trafił Nacho. Niewiele później było już 2:0. Co prawda Sergio Rico odbił futbolówkę po strzale Jamesa Rodrigueza, ale wobec dobitki Cristiano Ronaldo musiał skapitulować. Po przerwie kontaktową bramkę zdobył Stevan Jovetić, ale na więcej Sevilli nie było stać.

W 78. minucie drugą bramkę po kapitalnym uderzeniu w okienko zdobył Ronaldo. Real na tym nie poprzestał. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Toni Kroos.

W środę piłkarzy Zinedine'a Zidane'a czeka zaległy mecz z Celtą na Estadio Balaidos. Jeśli zwyciężą półfinalistę Ligi Europy, to przystąpią do ostatniej kolejki z trzypunktową przewagą nad Barceloną.

AFP / East News

UD Las Palmas - FC Barcelona 1:4 (0:2)

Bramki: Pedro Bigas 63' - Neymar 25', 67', 71' Luis Suarez 27'

UD Las Palmas: Javi Varas - Michel Macedo, Mauricio Lemos, Pedro Bigas, Helder Lopes, Angel Montoro (78' Hernan), Figueroa Cabrera Momo (72' Alen Halilović), Roque Mesa, Jonathan Viera (85' Javi Castellano), Jese Rodriguez, Kevin-Prince Boateng

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Lucas Digne (58' Andre Gomes), Marlon Santos, Samuel Umtiti, Jordi Alba, Ivan Rakitić (79' Denis Suarez), Sergio Busquets, Andres Iniesta, Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez (79' Paco Alcacer)

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga hiszpańska. Real o krok od tytułu, Barcelona zwycięża po hat-tricku Neymara - Gol24