Lewandowskiemu grożą trzy mecze zawieszenia za obraźliwy gest wobec sędziego

Jacek Kmiecik
Robert Lewandowski został usunięty z boiska w 31. minucie meczu Osasuna Pampeluna - FC Barcelona EPA/PAP
Napastnik Barcelony , Robert Lewandowski, może zostać zbanowany na maksymalnie trzy mecze za gest w stronę sędziego po otrzymaniu czerwonej kartki w meczu z CA Osasuną 8 listopada. Reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę w 11. minucie za dość surowe wyzwanie na prawym obronie Nacho Vidala. Następnie został uznany za winnego uderzenia Davida Garcii łokciem w twarz 20 minut później.

Wulgarny gest Lewandowskiego obrażający sędziego

Lewandowski otrzymał drugą żółtą kartkę i zarazem czerwoną i musiał od razu opuścić boisko, co pociąga za sobą kolejny zakaz jednego meczu. Schodząc z boiska wykonał arogancki gest, co przedstawił Bleacher Report na Twitterze:

Goleador Barcelony, schodząc z boiska, pokazał wulgarnie kciuk obrażający sędziego Jesusa Gila Manzano, co według sieci COPE, może zwiększyć zawieszenie Lewandowskiego do trzech meczów.

Pique także ujrzał czerwień za kłótnie z sędzią w szatni

Barcelonie szczęśliwie uchroniła się przed stratą punktów po czerwonej kartce Polaka, dokonując heroicznego powrotu od wyniku 0:1 do przerwy, podczas której Gerard Pique został ukrarany czerwoną kartką za kłótnie z sędzią w szatni.

Gole Pedriego i Raphinhy w drugiej połowie oznaczały, że Barcelona wyszła zwycięsko 2:1 wtorkowego wieczoru.

Wiadomo, że Lewandowski na pewno nie zagra w starciu LaLiga z Espanyolem na Camp Nou 31 grudnia.

Może jednak przegapić również wyjazdowy mecz ligowy z Atletico Madryt, 8 stycznia, jeśli jego dyskwalifikacja zostanie przedłużona. Barca zmierzy się z Betisem Sewilla w półfinale Superpucharu Hiszpanii cztery dni później.

Trener Xavi był dumny z heroicznego powrotu Barcelony

Trener Xavi Hernandez nie mógł nachwalić się druzyny po jej heroicznym powrocie od 0:1 do 2:1, który zapewnił Barcelonie fotel lidera laLiga przynajmniej do 31 grudnia:

- Jestem naprawdę dumny z zespołu, z rodziny, którą tworzymy w szatni. Dzisiaj wszystko było przeciwko nam: decyzje sędziowskie, bramka, sprowadzenie drużyny do dziesięciu. Byliśmy inteligentni. Dobrze wykorzystaliśmy nasze szanse i byliśmy modelowi w okazjach, jakie mielieśmy - ocenił szkoleniowiec Barcy.