Lekkoatletyka. Rekordowe osiągnięcia na mityngu w Białymstoku

Marlena Gola jest u progu sezonu letniego w dobrej dyspozycji
Marlena Gola jest u progu sezonu letniego w dobrej dyspozycji Lucyna Nenow
Kilka bardzo dobrych wyników osiągnęli lekkoatleci podczas 32. Mityngu Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-ego Maja, który został przeprowadzony na stadionie BOSiR w Białymstoku.

Marlena Gola (Podlasie Białystok) w biegu na 150 metrów ustanowiła nowy rekord okręgu podlaskiego, który obecnie wynosi 17,78 sek. Olimpijka z Tokio, która do niedawna przebywała na zgrupowaniach w Monte Gordo w Portugalii oraz w Olecku, start ten potraktowała jako sprawdzian aktualnej formy.

W tym samym biegu Karolina Piasecka (Podlasie Białystok) uzyskała również rekord okręgu podlaskiego w kategorii młodziczek (U-16). Na mecie zameldowała się z wynikiem 20,04 sek.

W skoku w dal zwyciężył kolejny zawodnik Podlasia - Bartosz Chojnowski, uzyskując w najlepszej próbie 7,54 m.

W biegu na 100 metrów rekord życiowy ustanowił Piotr Dąbrowski reprezentujący Prefbet Sonarol. Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego linię mety przekroczył w czasie 11,10 sek. Warto dodać, że zawodnik jest aktualnym halowym mistrzem Polski na 400 m w hali. Udany debiut na 3000 metrów zaliczyła Martyna Krawczyńska, która uzyskała czas 10.07 min.

W biegu na 1000 metrów kobiet wygrała Klaudia Marciszewska (Podlasie) - 3.06 min. Wśród mężczyzn na tym dystansie zwyciężył reprezentujący Parkiet Hajnówka Łukasz Klimiuk uzyskując 2.36 min.