Lekkoatletyka. Podlasie Białystok na podium drużynowych mistrzostw Polski

Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki Pawel Relikowski / Polska Press
Lekkoatleci Podlasia Białystok zajęli drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Lublinie

Lublin był gospodarzem PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski - Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Zespół Podlasia Białystok wystąpił z mistrzem olimpijskim w rzucie młotem Wojciechem Nowickim, który posłał młot na odległość 76.42, co dało oczywiście pierwsze miejsce i komplet punktów dla białostockiej drużyny. Podlasianie triumfowali także w biegach: na 100 metrów kobiet, w którym wygrała Marlena Gola 11.61 oraz na 400 metrów przez płotki, gdzie triumfował Bartosz Dudek 53.45.

Ponadto drugie miejsca w swoich konkurencjach zajęli: Justyna Jelska w biegu na 800 metrów, Maksymilian Klepacki w biegu na 400 metrów oraz sztafeta 4x400 metrów mikst w składzie Bartosz Dudek, Anna Leszczyńska, Marlena Gola, Maksymilian Klepacki. Trzecia natomiast na dystansie 1500 metrów była Katarzyna Jankowska.

Mistrzem Polski został drużyna AZS UMCS Lublin z dorobkiem 124 punktów. Lekkoatleci KS Podlasie Białystok z dorobkiem 104 punktów uplasowali się na drugiej lokacie. Trzecie miejsce z dorobkiem zajęli zawodnicy AZS AWF Warszawa - 104 pkt.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0