Lekkoatletyka. Medale białostockich studentów na akademickich mistrzostwa Polski (galeria)

Białostoczanka Magdalena Gola była gwiazdą mistrzostw w Bielsku-Białej
Białostoczanka Magdalena Gola była gwiazdą mistrzostw w Bielsku-Białej Rafał Oleksiewicz
Marlena Gola z Politechniki Białostockiej została w Bielsku-Białej podwójną akademicką mistrzynią Polski. Podlasianka wygrała najpierw bieg na 100 metrów, a potem dołożyła do tego złoto na 200. Medale zdobywali też inni nasi studenci.

Na 100 metrów Sprinterka Podlasia Białystok wywalczyła złoto w wielkim stylu, bijąc dwukrotnie (w eliminacjach i finale) swój rekord życiowy.

– I to mimo tej pogody, więc jestem bardzo zadowolona. Upewnia mnie to, że stać mnie na szybkie bieganie w tym bardzo ważnym, olimpijskim sezonie - oceniła studentka Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. - Gdy odwołano nam eliminacje to trochę się podłamałam, bo byłyśmy całe mokre i gotowe do biegu. Nawet myślałam, żeby się wycofać i nie startować, ale gdy wróciłam na stadion pogoda była świetna. I to był dobry wybór – dodała.

Na mecie Podlasianka wyprzedziła Paulinę Paluch (UKSW Warszawa) - 11.51 sek. oraz Magdalenę Stefanowicz (AWF Katowice) - 11.58.

W niedzielę Gola potwierdziła wysoką formę, wygrywając bieg na 200 metrów z czasem 23,39 sek.

Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobyła Angelika Antoniak (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) - 44.44 m, w skoku w dal trzeci był Bartosz Chojnowski (Uniwersytet w Białystoku) - 7.18 m. W rzucie dyskiem brąz przypadł Magdalenie Olszewskiej (UMB) - 40,36 m.

Impreza w Bielsku-Białej miała ogromny zasięg. Wystartowali w niej sportowcy z aż 88 uczelni z całego kraju. Dość powiedzieć, że do biegu na 200 metrów kobiet zgłosiło się aż 125 lekkoatletek.

Zapraszamy do galerii z walki o medale akademickiego championatu w Bielsku-Białej.