Lekkoatletyka. Małgorzata Karpiuk z brązowym medalem mistrzostw Polski na 3000 m

Małgorzata Karpiuk (pierwsza z prawej)
Pochodząca z Hajnówki Małgorzata Karpiuk z Podlasia Białystok w Radomiu wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski do lat 20 na 3000 m.

Małgorzata Karpiuk, podopieczna Pauliny Łapińskiej, przez większość dystansu biegu na 3000 m utrzymywała się w grupie za trzema zawodniczkami. Pod koniec rywalizacji jedna z rywalek osłabła i musiała zejść z trasy. Wykorzystała to nasza zawodniczka, która oderwała się od rywalek i na metę wbiegła jako trzecia zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski do lat 20. Mistrzynią kraju została Julia Jaguścik z RKS Łódź. Karpiuk straciła do niej prawie 11 sekund. Srebro wywalczyła Liliana Młynarczyk z Astry Nowa Sól.