Lekkoatletyka. Klaudia Kardasz i Damian Czykier mistrzami Polski

ma
Klaudia Kardasz
Klaudia Kardasz Pawel Relikowski / Polska Press
Trzy medale halowych mistrzostw Polski w Toruniu wywalczyli zawodnicy Podlasia Białystok.

Tak jak można było przypuszczać szans rywalkom nie dała Klaudia Kardasz. Podopieczna Przemysława Zabawskiego pod nieobecność Pauliny Guby z UMCS Lublin była murowaną faworytką i nie zawiodła. Zawodniczka białostockiego kluby w swojej najlepszej próbie osiągnęła 18,21 m i drugą w konkursie Agnieszkę Maluśkiewicz z AZS Poznań (16.07 m) wyprzedziła o ponad dwa metry.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Kardasz od początku sezonu halowego prezentuje wysoka dyspozycję. W pierwszym starcie przekroczyła już minimum (17,10 m) na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow, a potem było tylko lepiej. Natomiast na początku lutego na mityngu w Toruniu uzyskała rekord życiowy – 18,28 m.

– Złoty medal cieszy, ale moje próby nie wyglądały najlepiej – powiedziała przed kamerami TVP Kardasz. – Oczywiście cieszy regularność, bo aż trzy razy osiągnęłam ponad 18 metrów, ale miałam nadzieję, że będzie lepiej. Czy uda się wywalczyć medal za dwa tygodnie w Glasgow? Dobra forma, trochę szczęścia i myślę, że jest to możliwe. Na ten sezon moim celem jest złamanie granicy 19 metrów. Jeżeli to się nie uda w sezonie halowym, to będę próbowała latem.

Klaudia Kardasz i Damian Czykier potwierdzili minimum na Glasgow

Minimum na Glasgow na 60 metrów przez płotki wcześniej już wypełnił także Damian Czykier. On mimo, że był liderem list krajowych (7,70 s), już takim faworytem do złota mistrzostw Polski nie był. Pomimo, że rywale mocno naciskali obronił tytuł z wynikiem 7,71 s.
Dobrze zimą prezentuje się biegaczka Podlasia Anna Gosk. Niedawno wraz z koleżankami klubowymi zajęła trzecie miejsce w klubowym mistrzostwach Europy w biegach przełajowych, a wczoraj zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski na 3000 metrów. Zawodniczka trenowana przez Tomasza Dąbrowskiego uzyskała 9:19,05 min. i przegrała tylko z Renatą Pliś z Maratonu Świnoujście (9:05,98 min. ). Szósta była Justyna Korytkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża (9:33,27 min. – rekord życiowy).

Dwa razy blisko podium była inna przedstawicielka brązowej drużyny klubowych mistrzostw Europy w przełajach Paulina Mikiewicz–Łapińska. Na swoim koronnym dystansie 800 metrów w finale przybiegła jako czwarta (2:07,12 min.), a na 1500 metrów była piąta (4:23,79 min. – rekord życiowy). Także piąte miejsce, ale na 200 metrów, zajęła Marlena Gola z Podlasia. Jej czas to 24,54 s. Z kolei na 60 metrów Gola była szósta – 7,51 s.

Medaliści mistrzostw Polski z Podlasia
Złoto

kula: Klaudia Kardasz – 18,21 m
60 m.p.pł: Damian Czykier – 7,71 s.
Srebro
3000 metrów: Anna Gosk – 9:19,05 min.

Materiał oryginalny: Lekkoatletyka. Klaudia Kardasz i Damian Czykier mistrzami Polski - Gazeta Współczesna