Lekkoatletyka. Damian Czykier z minimum na mistrzostwa Europy

Adam Muśko
Adam Muśko
Damian Czykier
Damian Czykier Pawel Relikowski / Polska Press
Damian Czykier z Podlasia Białystok wygrał bieg na 60 metrów przez płotki podczas mityngu w Toruniu.

Był to pierwszy start najlepszego polskiego płotkarza w tym sezonie halowym. Czykier dystans pokonał w czasie 7,72 s. Jest to rezultat lepszy od minimum ustalonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na halowe mistrzostwa Europy, które od 4 do 7 marca zostaną rozegrane właśnie w Toruniu. Wskaźnik na te zawody wynosi 7,88 s.

Natomiast rekord życiowy 28-letniego lekkoatlety to 7,54 s i został ustanowiony w lutym ubiegłego roku także w Toruniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Państwo Czykierowie jednego dnia zdobyli złote medale