Mistrzostwa Polski U23 Poznań 2022
Mistrzostwa Polski U23 Poznań 2022 Adam Jastrzebowski
Wizytówką Podlasia Białystok są Wojciech Nowicki, Damian Czykier czy Marlena Gola. Niestety, ich następców na razie nie widać. W ostatnio rozegranych MP do lat 23 białostocki klub zdobył zaledwie jeden medal w rzucie oszczepem kobiet.

Angelika Antoniak z Podlasia Białystok, w rozegranych mistrzostwach Polski do lat 23 w lekkiej atletyce w Poznaniu, wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Jej wynik to 46,77. Do złotego medalu zabrakło 37 centymetrów.

Mistrzynią w tej konkurencji została Małgorzata Maślak (ULKS Tychowa) 47,13, a brązowy medal wywalczyła Natalia Mądrzejewska (AZS AWFiS Gdańsk) 46,32.

I niestety był to jedyny medal naszych lekkoatletów. Najbliżej podium byli Martyna Karwowska w pchnięciu kulą, która zajęła piąte miejsce z wynikiem 12,72, Krystian Siniło, był także piąty w biegu na 110 metrów przez płotki - 14,85. Ponadto szóste miejsce wywalczył Paweł Wyszyński w skoku w dal. Jego rezultat to 7.03 m.

W klasyfikacji medalowej z jednym srebrnym krążkiem Podlasie uplasowało się na 26.miejsce. W klasyfikacji województwa Podlaskie zajęło przedostatnie miejsce - 15.

Podobnie niestety było w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce do lat 18, w których Podlaskie także zajęło mało zaszczytne 15. miejsce.