Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski (wideo)

Piotr Janas
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 Foto Olimpik/x-news
Legia Warszawa pokonała w finale Lecha Poznań na Stadionie Narodowym 2:1 i sięgnęła po Puchar Polski.

W pierwszej części pierwszej połowy zdecydowaną przewagę mieli poznaniacy. Lech raz za razem sunął z groźnymi atakami, a Legia długimi fragmentami nie potrafiła wydostać się z własnej połowy. Starania "Kolejorza" przyniosły efekt w 20 min, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Barrego Douglasa, piłkę do siatki skierował... obrońca stołecznej drużyny Tomasz Jodłowiec. Były piłkarz Śląska Wrocław niefortunną interwencją zaskoczył Dusana Kuciaka. Lechici nie zamierzali na tym poprzestać. Stłamszona Legia w dalszym ciągu nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Macieja Gostomskiego, a podopieczni Macieja Skorży mogli i powinni po kilku minutach podwyższyć prowadzenie na 2:0, lecz pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Legii przegrał Zaur Sadajev. Później dość nieoczekiwanie warszawiacy wyrównali. W 30 min po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Lecha, gola zdobył... Tomasz Jodłowiec! Reprezentant Polski nie mógł lepiej odkupić swoich win.

Po przerwie aktualni mistrzowie Polski grali już zdecydowanie lepiej, choć spotkanie nie obfitowało już w tak wiele sytuacji do zdobycia gola. Decydujący cios w 56 min zadał Marek Saganowski, który dobił strzał Tomasza Brzyskiego, kierując futbolówkę do pustej bramki.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Trener Legii Henning Berg: - Wygrywając puchar zrealizowaliśmy swój cel i zaspokoiliśmy swoje ambicje. Pierwsza połowa wyglądała w naszym wykonaniu słabo, ale po przerwie zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Mieliśmy pecha, ponieważ przed meczem kontuzji doznał Orlando Sa. Zastąpił go Marek Saganowski, który świetnie wywiązał się ze swoich obowiązków i zdobył zwycięską bramkę. Dziś boisko trochę przeszkadzało nam grać to co lubimy, czyli szybko i po ziemi, ale najważniejszy jest wynik, a ten jest dla nas korzystny.

Trener Lecha Maciej Skorża: - Ogromny niedosyt. Po meczu, w którym byliśmy drużyną lepszą, zwłaszcza w pierwszej połowie, taka porażka bardzo boli. Zabrakło skuteczności. Zaur Sadajev i Dawid Kownacki nie wykorzystali swoich dobrych okazji i to się zemściło. Gole które traciliśmy były na dodatek dość kontrowersyjne. W drugiej połowie straciliśmy panowanie w środku pola. Zmiany, które wprowadziłem nie dały nam tego, czego oczekiwaliśmy, choć nikomu nie odmawiam ambicji. Zabrakło trochę siły po przerwie i takich typowych armat z przodu. Czarny i smuty to dla nas dzień. Gdy opadną emocje, na pewno wyciągniemy jakieś pozytywy, bo ich też nie zabrakło. Dziękujemy naszym kibicom, którzy tłumie zjawili się dziś w Warszawie i dopingowali nas przez pełne 90 minut.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Jodłowiec 20-sam. - Jodłowiec 30, Saganowski 56. Żółte kartki: Douglas, Trałka - Duda, Kucharczyk Czerwona kartka: Douglas (za drugą żółtą w 88 min) Lech: Gostomski - Douglas, Arajuuri, Kamiński, Kędziora, Trałka, Linetty (68. Jevtić), Pawłowski (79. Keita), Hamalainen, Kownacki, Sadajev (72. Formella). Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski, Jodłowiec, Vrdoljak, Guilherme (37. Żyro, 89. Kosecki), Kucharczyk, Duda, Saganowski.