Tomasz Dębek
29.11.2020 warszawa 5. kolejka pko bp estraklasy, mecz legia warszawa - piast gliwicen/z fot. adam jankowski / polska press brak
Legia Warszawa pokonała 2:1 Piasta Gliwice w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy którzy pozostali liderem tabeli, zdobyli Bartosz Kapustka i Tomas Pekhart z rzutu karnego. Dla gości trafił Piotr Malarczyk.

Statystyka meczów z Piastem jest przerażająca, ale nie będzie miała wpływu na naszą postawę. Poprzednie spotkania nie mają znaczenia, nic już się nie zmieni i możemy tylko patrzeć do przodu. Czeka nas ciężkie zadanie. Myślimy tylko o przygotowaniach do tego meczu - zapewniał przed niedzielnym starciem z Piastem Gliwice trener Legii Czesław Michniewicz.

Nawiązywał do serii czterech z rzędu spotkań bez zwycięstwa, którą zamierzali przerwać legioniści. W poprzednim spotkaniu z Piastem padł remis 1:1, wcześniej przegrali trzykrotnie, 1:2, 0:2 i 0:1.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w zupełnie innych nastrojach. Legia przed kolejką prowadziła w tabeli, Piast zajmował przedostatnie miejsce (po rozegranych meczach 11. kolejki Wojskowych wyprzedził Raków Częstochowa, a gliwiczanie spadli na dno tabeli, za Stalą Mielec).

Początkowe minuty wskazywały na to, że gospodarze powinni bez większych problemów zgarnąć trzy punkty. Ich przewagę udokumentował gol Bartosza Kapustki w 13. minucie. Nieco ponad kwadrans później goście wyrównali jednak po rzucie rożnym i bramce Piotra Malarczyka. Mimo dużej przewagi legionistów do przerwy na tablicy wyników widniał remis. Największa w tym zasługa Frantiska Placha, który kilka razy znakomicie powstrzymał rywali.

Po przerwie piłkarze Legii jeszcze mocniej "dokręcili śrubę" przeciwnikom. W końcu przyniosło to efekt. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Jakuba Czerwińskiego. Na bramkę zamienił go Tomas Pekhart. Było to już dziewiąte trafienie Czecha w jego dziesiątym występie ligowym w tym sezonie.

Gliwiczanie znów jednak doprowadzili do wyrównania. Prostopadłe podanie Patryka Sokołowskiego zostało przecięte przez obrońców Legii, do piłki dopadł jednak Jakub Świerczok i potężnym strzałem zdobył bramkę na 2:2.

LEGIA WARSZAWA PIAST GLIWICE 29.11.2020 ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU:

Legioniści zerwali się do ataków w końcówce, nie przyniosły one jednak efektu bramkowego. Remisem 2:2 Piast przedłużył serię meczów bez porażki z Legią do pięciu. Na szczycie tabeli miejsce zajął Raków, gliwiczanie wydostali się z ostatniego miejsca, wyprzedzając Stal i Podbeskidzie.