Lechia - Jagiellonia 0:2. Pomeczowe wypowiedzi trenerów.

Bogdan Zając: To dla nas bardzo dobre rozpoczęcie tego roku.
Bogdan Zając: To dla nas bardzo dobre rozpoczęcie tego roku. Mariusz Piotrowski, jagiellonia.pl
Oto, co po meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonii Białystok, zakończonego wygraną gości 2:0, powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów - Bogdan Zając i Piotr Stokowiec.

Bogdan Zając (Jagiellonia): Zanotowaliśmy bardzo dobre wejście w mecz. Szybko strzeliliśmy gola, mieliśmy także kilka sytuacji, które powinniśmy lepiej rozwiązać w fazie finalizacji. Czerwona kartka dla zawodnika Lechii wprowadziła zbyt dużo rozluźnienia w nasze poczynania. Nie jestem zadowolony z tego, co prezentowaliśmy na boisku pod koniec pierwszej połowy i przez około 20 minut po zmianie stron. Nie tak miało to wyglądać. Przeprowadzone zmiany miały w nieco inny sposób wpłynąć na naszą grę. Niemniej chwała dla drużyny i jeszcze raz brawa dla Xaviera, który w bardzo trudnym momencie gry świetnie spisał się przy rzucie wolnym wykonywanym przez Rafała Pietrzaka. Zdobyta później przez Jakova bramka na 2:0 zamknęła to spotkanie. To dla nas bardzo dobre rozpoczęcie tego roku.

Piotr Stokowiec (Lechia): Jestem rozczarowany noworoczną inauguracją. Źle weszliśmy w mecz, brakowało nam koncentracji. Szybko stracona bramka wprowadziła wiele nerwowości w nasze poczynania. Nie graliśmy to, czego chcieliśmy. Generalnie w klubie staramy się stawiać na młodych zawodników. Jednemu z nich dzisiaj zagotowała się głowa. Nie chcę dyskutować o tym, czy była to słuszna czy nieprawidłowa decyzja arbitra. Potoczyło się to tak, że musieliśmy grać w dziesięciu i zaryzykować. W drugiej połowie gra nie wyglądała gorzej, a nawet lepiej niż wtedy, gdy graliśmy jedenastu. Brakowało odpowiedniej finalizacji akcji, bo uważam, że stworzyliśmy kilka doskonałych sytuacji. Jedna kontra w drugiej połowie zadecydowała o tym, że straciliśmy drugą bramkę.