Lechia Gdańsk - Jagiellonia 1:1. Jagiellonia zatrzymała serię porażek z Lechią (zapis relacji)

(mark)
Jagiellonia zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1
Jagiellonia zremisowała z Lechią Gdańsk 1:1 Przemyslaw Swiderski
Ostatnie potyczki z gdańskim zespołem były pasmem samych porażek. Dziś Jagiellonia przerwała złą serię remisując po dobrej grze z Lechią Gdańsk 1:1.

90+4 min.: Sędzia kończy mecz. Mamy remis

90 min. Sędzia dolicza cztery minuty

89 min. Debiut w Jadze Mikołaja Nawrockiego, który zmienia Imaza

88 min. Wolski za Lipskiego. To ostatnia zmiana w Lechii.

84 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii. Pospisil, ale fatalnie. Piłka wraca pod pole karne Lechii. Zamieszanie i rzut rożny.

83 min. Zmiana w Lechii Gdańsk. Za Filę wchodzi Łukasik.

75 min.: Wójcicki naciska Mladenovica. Piłkarz gospodarzy wybija, ale Wójcicki ndstawia nogę. Piłka leci w pole karne, gdzie stoi Mudrinski. Strzał i gol. Mamy 1:1.

68 min. No nie. Była ręka Nalepy w polu karnym po strzale Imaza. Sędzia Złotek słucha i nakazuje wznowienie gry. Nie ma karnego.

63 min.: Dośrodkowanie Wójcickiego, Imaz fatalnie pudłuje z główki.

60 min.: Za Klimalę wchodzi Mudrinski.

58 min.: Zmiana w Lechii. Za Peszkę wchodzi Gajos

55 min.: Ach jak było blisko. Rzut wolny dla Jagiellonii. Piłkę w pole karne posłał Pospisil, głową strącił ją Klimala. Niestety futbolówka o centymetry mija słupek bramki Lechii.

51 min.: Rzut rożny dla Jagiellonii. Główkuje Arsenić, piłka przechodzi obok słupka bramki Lechii.

48 min.: Dobra akcja Klimali, Augustyn powstrzymuje młodego napastnika Jagiellonii.

46 min.: Rozpoczyna się druga połowa. Zmiana w Jadze. Schodzi Camara, wchodzi Bida. Gramy z dwoma młodzieżowcami.

45 min.: Koniec pierwszej połowy

42 min. Gooool. Rzut rożny dla Jagiellonii. Kubicki źle wybija piłkę wprost pod nogi Prikryla, a ten strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania. Wcześniej Kubicki uratował Lechię.... ale ale jest VAR. I niestety, sędzia Złotek uznaje, że był spalony i nie uznaje bramki. Bardzo duża kontrowersja.

39 min.: Bodvarsson w polu karnym, niestety ubiegli go obrońcy Lechii

37 min.: Rzut wolny z prawej strony dla Lechii. Strzela Mladenović, nad murem i poprzeczką.

35 min.: Klimala w polu karnym, pietą. Bramkarz Lechii nie dał się zaskoczyć.

33 min.: Strzela Fila, na szczęscie wysoko nad poprzeczką.

32 min.: Wrzutka Fily, piłke łapie Węglarz.

30 min.: Lechia w natarciu. Piłka w siatce Jagiellonii, ale na szczęście spalony. Za chwilę interweniuje Węglarz. Jest źle.

25 min.: Dośrodkowanie i Sobiech głową strzela pierwszego gola dla Lechii. Arsenić przy tej akcji daje się z łatwością przepchnąć napastnikowi Lechii.

17 min.: Z dystansu uderza Imaz, piłka odbija się od piłkarza Lechii i wychodzi na rzut rożny, z którego nic nie wyniknęło.

10 min.: Mogło być 1:0 dla Lechii. Piłkę w polu karnym Jagiellonii otrzymuje Lipski. Strzela, ale pewnie broni Węglarz. Uff, było gorąco.

7 min.: Wójcicki z prawej strony zagrywa do Imaza. Ten nie namyślając się strzela z woleja, piłka obok słupka bramki Lechii.

4 min. Arsenić wyciąga się jak struna i główką ubiega napastnika Lechii

1 min: Sędzia gwiżdże. Zaczynamy!

LECHIA GDAŃSK - JAGIELLONIA 1:1 (1:0)
Bramka: 1:0 Sobiech 25, 1:1 Mudrinski 75

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (83. Daniel Łukasik), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Tomasz Makowski, Patryk Lipski (88. Rafał Wolski), Jarosław Kubicki - Flavio Paixao, Sławomir Peszko (58. Maciej Gajos) - Artur Sobiech.
Rezerwowi: Zlatan Alomerović, Adam Chrzanowski, Maciej Gajos, Egy Maulana Vikri, Rafał Wolski, Mateusz Żukowski, Daniel Łukasik, Rafał Kobryń, Mateusz Sopoćko.

Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil, Taras Romanczuk - Juan Camara (46. Bartosz Bida), Jesus Imaz (89. Mikołaj Nawrocki), Tomas Prikryl - Patryk Klimala (60. Ognjen Mudrinski).
Rezerwowi: Grzegorz Sandomierski, Andrej Kadlec, Nemanja Mitrović, Ognjen Mudrinski, Guilherme, Bartosz Bida, Mikołaj Nawrocki, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień.

Sędziuje: Mariusz Złotek