Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2. Jesus Imaz poprowadził Jagę do zwycięstwa (zapis relacji na żywo)

jlas
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok NA ŻYWO! Żółto-Czerwoni kończą rundę zasadniczą przy Bułgarskiej [RELACJA LIVE] Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Jagiellonii Białystok w ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierzą się z Lechem Poznań. W stolicy Wielkopolski oba zespoły walczyć będą o miejsce w grupie mistrzowskiej, dlatego możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Początek o godz. 18. Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Strona wymaga odświeżania.

90+4 minuta: Koniec meczu! Jagiellonia pokonała Lecha Poznań 2:0 i zakończyła sezon zasadniczy na szóstym miejscu

90+2 minuta: Piękna akcja Jagiellonii podkreślająca ich przewagę. Szkoda, że w tej sytuacji na spalonym znalazł się Guilherme

90 minuta: W jednej z ostatnich akcji Amaral mógł zmniejszyć rozmiary porażki Lecha. Portugalczyk dostał piłkę na 11. metr i spudłował

89 minuta: Na boisku dzieje się niewiele. Oba zespoły chyba już czekają aż sędzia Frankowski odgwiżdże po raz ostatni

85 minuta: Zmiany. W Lechu: Maciej Makuszewski zmienia Jevticia. Z kolei w Jagiellonii: w miejsce Imaza pojawia się Martin Kostal, a Romanczuka zmienia Bartosz Kwiecień

83 minuta: Kolejorz teraz częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika

77 minuta: Niewiele brakowało po strzale Jevticia z rzutu wolnego. Ostatecznie piłka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów obok spojenia słupka z poprzeczką

75 minuta: Dwójkowa akcja Wójcicki-Pospisil w polu karnym Lecha zakończona niecelnym strzałem Czecha

72 minuta: Zmiana w Lechu. Maciej Gajos zmienia Łukasza Trałkę

66 minuta: Lech próbuje odpowiedzieć, a Jaga nastawiona jest na kontrataki. Teraz w taką akcję zaangażowany został Bodvarsson, ale Islandczyk źle dogrywał do kolegów będących w polu karnym

61 minuta: GOOOL! 2:0! Po raz kolejny Jesus Imaz! Hiszpan trafia do siatki z najbliższej odległości, po tym jak Ivan Runje przedłużył dośrodkowanie Poletanovicia z rzutu rożnego

58 minuta: Miał być strzał, a wyszło podanie do Putnocky'ego w wykonaniu Pospisila

55 minuta: Jagiellonia miała furę szczęścia! Znakomitą szansę miał Vujadnović, który główkował na piątym metrze. Jagę przed stratą bramki uratował Kelemen

53 minuta: Z dystansu strzelał Pospisil, ale bez historii. Piłka ledwo doturlała się do linii końcowej

49 minuta: Świetna okazja dla Jagiellonii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i podaniu głową Runje blisko szczęścia był Romanczuk. Kapitan chybił minimalnie

47 minuta: W starciu z rywalem ucierpiał Wójcicki i długo nie podnosił się z murawy, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku

46 minuta: Rozpoczęła się druga połowa

II połowa

45 minuta: Imaz a'la Panenka! 1:0 dla Jagiellonii. Koniec pierwszej połowy

45 minuta: Rzut karny dla Jagiellonii!

40 minuta: Nerwowo zachowuje się defensywa Jagi. Kadlec chciał pozbyć się piłki, która trafiła pod nogi Jevicia. Na szczęście bez konsekwencji

36 minuta: Jest pierwszy celny strzał na bramkę. Próbować Kelemena próbował Klupś. Słowacki golkiper spisał się jednak bez zarzutu

34 minuta: Gorąco w szesnastce Lecha. Strzał Bodvarssona został zablokowany, piłka jeszcze trafiła w nogę Wójcickiego, który źle przyjął futbolówkę i obrońcy gospodarzy wyjaśnili sytuację

30 minuta: Strzały celne: 0:0. To najlepsze podsumowanie dotychczasowego widowiska

24 minuta: Przed szansą na gola stanął teraz Jevtić, ale za długo zwlekał ze strzałem

22 minuta: Fatalna strata Pospisila. Lech pognał z kontrą, do strzału doszedł Jóźwiak, jednak pomocnik gospodarzy przestrzelił wysoko nad bramką

18 minuta: Jagiellonia egzekwowała rzut wolny z prawej strony. Zakotłowało się w szesnastce Kolejorza. Bliski uderzenia był Imaz, ale nie trafił w piłkę

14 minuta: Akcja Kostewycza lewą stroną. Lech ma rzut rożny

10 minuta: Jagiellonia nie zagroziła bramce Putnocky'ego. Gorszą informacją jest kontuzja Novikovasa, który wywalczenie rzutu wolnego przepłacił urazem barku. Zmienił go Martin Pospisil

8 minuta: Faul na Novikovasie blisko pola karnego Lecha. Będzie dobra okazja

7 minuta: Na spalonym Guilherme po podaniu Imaza

5 minuta: Próba Tiby z dystansu, ale piłka trafiła w nogi Runje

3 minuta: Na razie oba zespoły mają problem z wymienieniem kilku dokładnych podań. Dużo walki w środku pola

1 minuta: Pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego. Rozpoczął Lech

I połowa

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1) Bramki: 0:1 - Imaz (45-karny), 0:2 - Imaz (61).

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz, Kamil Jóźwiak, Łukasz Trałka (72. Maciej Gajos), Pedro Tiba, Tymoteusz Klupś, Darko Jevtić (85. Maciej Makuszewski), Christian Gytkjaer.
Ławka rezerwowych: Jasmin Burić, Maciej Gajos, Timur Zhamaletdinov, Maciej Makuszewski, Joao Amaral, Rafał Janicki, Piotr Tomasik.

Jagiellonia: Marian Kelemen - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson, Marko Poletanović, Taras Romanczuk (85. Bartosz Kwiecień), Guilherme, Arvydas Novikovas (10. Martin Pospisil), Jakub Wójcicki, Jesus Imaz (85. Martin Kostal).
Ławka rezerwowych: Grzegorz Sandomierski, Justas Lasickas, Martin Pospisil, Martin Adamec, Mikołaj Nawrocki, Martin Kostal, Bartosz Kwiecień.