MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Latający Uniwersytet Drogowy na Politechnice Białostockiej. Studenci zdobywali specjalistyczną wiedzę podczas warsztatów

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Gabriela Kościuk/PB
W tym roku Latający Uniwersytet Drogowy wylądował na Politechnice Białostockiej. Studenci wzięli udział w specjalistycznych warsztatach z zakresu drogownictwa.

Latający Uniwersytet Drogowy to nieformalna organizacja, która powstała z inicjatywy pracowników Politechniki Białostockiej, Politechniki Lubelskiej, ORLEN Asfalt Sp. z o.o. i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Białymstoku. Do przedsięwzięcia dołączyły także inne uczelnie – Politechnika Gdańska, Politechnika Rzeszowska oraz Politechnika Krakowska. Przedsięwzięcie stanowi platformę współpracy naukowej i przemysłu na rzecz kształcenia przyszłych inżynierów, przez co budzi ogromne zainteresowanie środowiska branży budowlanej.

– Nie spodziewaliśmy się, że wydarzenie to będzie się cieszyło tak ogromnym zainteresowaniem. Odzew z kraju był bardzo pozytywny i wiele uczelni wyraziło chęć wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że Latający Uniwersytet Drogowy będzie w przyszłości latał po całej Polsce, lądując w każdej uczelni technicznej, która kształci przyszłych inżynierów drogownictwa – podsumowała dr inż. Marta Wasilewska z Wydziału Budownictwa Politechniki Białostockiej, pomysłodawczyni i współorganizatorka Latającego Uniwersytetu Drogowego.

W ciągu dwóch dni spotkań odbyło się sześć warsztatów tematycznych, w których wzięło udział 36 studentów z Politechnik: Białostockiej, Lubelskiej, Gdańskiej, Krakowskiej oraz Rzeszowskiej. Zajęcia miały charakter praktyczny i stawiały na rozwiązywanie konkretnych problemów z zakresu drogownictwa. Młodzi ludzie to w większości członkowie kół studenckich, skupiających pasjonatów drogownictwa. Dzięki warsztatom zyskali wiedzę dotyczącą m.in. najnowszych metod badań asfaltów i mieszanek mineralno-asfaltowych, parametrów techniczno-eksploatacyjnych nawierzchni drogowych oraz trendów w projektowaniu infrastruktury drogowej.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Latający Uniwersytet Drogowy na Politechnice Białostockiej. Studenci zdobywali specjalistyczną wiedzę podczas warsztatów - Kurier Poranny

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny