MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kuratorium i Politechnika zapraszają. Kształcenie zawodowe – wyzwania i przyszłość

Opr. AM
pb.edu.pl - zdjęcie ilustracyjne
Wystąpienia ekspertów, panele tematyczne, targi umiejętności poświęcone edukacji zawodowej i warsztaty z doradztwa zawodowego. To wszystko wydarzy się 12 grudnia na Politechnice Białostockiej, podczas konferencji "Kształcenie zawodowe przyszłości".

Konferencja będzie promowała szkolnictwo branżowe na każdym etapie edukacji i rozwiązania wspierające realizację polityki lifelong learning. Jej głównym tematem są wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy. Podczas dwóch paneli tematycznych eksperci przedstawią główne trendy i dobre praktyki związane ze współpracą edukacji z biznesem i sytuacją młodzieży na rynku pracy.

Dodatkowo, zostanie zaprezentowana aplikacja System Odznaka+, rozwijana w standardzie Open Badges. System umożliwia szybkie sprawdzenie, czy kandydaci do pracy posiadają wymagane kompetencje, a także, czy przedstawione przez nich cyfrowe certyfikaty są wiarygodne.

Z kolei o tym, jak wykorzystać AI w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, jak przygotować desery i napoje bezalkoholowe, z wykorzystaniem suchego lodu będzie można dowiedzieć się na stoiskach szkół branżowych, bowiem podczas konferencji będą również trwały Targi Kwalifikacji Przyszłości. Swoją ofertę edukacyjną przedstawi m.in. Technikum Leśne w Białowieży, którego członkowie z koła sygnalistów myśliwskich i koła łowieckiego pokażą na czym polega muzyka myśliwska i szlachetna sztuka wabienia jeleni. Ponadto, odwiedzający konferencję będą mogli:

  • wziąć udział w pokazie mody,
  • wziąć udział w pokazie fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych,
  • przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki okulusom,
  • wypróbować swoich umiejętności w programowaniu
  • bejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, w odpowiedzi na dynamiczne zmiany na rynku pracy, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, będą mogli wziąć udział w warsztatach z doradztwa zawodowego "Rozwijamy skrzydła i lecimy w przyszłość zawodową" dla uczniów szkół podstawowych i "Sekretne składniki sukcesu: wiedza, umiejętności, kompetencje i kwalifikacje". Poprowadzą je doradczynie zawodowe z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Miejscem konferencji będzie kampus Politechniki Białostockiej z następującym podziałem:

  • Panel powitalny: Aula I przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D,
  • Panele tematyczne: Aula I i Aula III przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45D
  • Targi kwalifikacji przyszłości: Centrum Nowoczesnego Kształcenia - parter ul. Zwierzyniecka 16 lub kilka stoisk w holu Wydziału Elektrycznego
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego: Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB, ul. Zwierzyniecka 16.

Gośćmi wydarzenia będą: Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w MEiN, przedstawiciel Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego MEiN, reprezentant Platformy Przemysłu Przyszłości, władze Politechniki Białostockiej, podlaska kurator oświaty, prezes Fundacji prowadzącej szkoły i Klaster Technologiczny Infotech oraz dyrekcja WUP w Białymstoku.

Konferencję organizuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku wraz z Politechniką Białostocką, Instytutem Badań Edukacyjnych, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza, Klastrem Technologicznym INFOTECH i Stowarzyszeniem Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej.

Więcej informacji oraz link do rejestracji na konferencję i targi jest dostępny na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku: kuratorium.bialystok.pl.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, a patronami medialnymi są: TVP Białystok, Radio Białystok, Radio Akadera i Polski Press.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny