Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Który produkt jest najpopularniejszy? Głosowanie trwa.

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected] tel. 85 748 95 52
Kapituła konkursu Nasze Dobre Podlaskie już w poniedziałek wybrała jego laureatów. Ale to jeszcze nie koniec - nadal czekamy na Państwa werdykt: które ze zgłoszonych produktów czy usług uważacie za najpopularniejsze w regionie.

Wybierz Najpopularniejszy Produkt Podlasia!

Który produkt jest najpopularniejszy? Głosowanie trwa.

Wybierz Najpopularniejszy Produkt Podlasia!

Aby zagłosować na wybrany przez Państwa produkt lub usługę, wystarczy przesłać SMS na numer 71051, w jego treści wpisując: NPP.X, gdzie X jest numerem przypisanym do produktu, na który chcą Państwo zagłosować.

Koszt jednego SMS-a to 1,22 zł z VAT. Na SMS-y czekamy do 24 listopada. Dwie osoby, które wyślą ich najwięcej, nagrodzimy cyfrowym aparatem fotograficznym! Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.poranny.pl/ndp

Kapituła miała bardzo trudne zadanie: jej członkowie musieli w oparciu o swoją wiedzę, dokumentację, przyjęte przez siebie kryterium jak największego związku produktu lub usługi z regionem, wybrać najlepszych spośród dobrych. Co wybrali, poinformujemy 30 listopada.

Natomiast plebiscyt o tytuł Najpopularniejszego Produktu Podlasia odwołuje się do doświadczeń każdego z Państwa: nagrodźcie SMS-em tę z propozycji konkursowych, która Waszym zdaniem jest tu najlepiej znana i to z najlepszej strony.

Smaki, których nam zazdroszczą

Może postawicie na przysmaki? Na przykład na domowe pączki z supraskiej Łukaszówki, z dżemem lub makiem. Codziennie smażonych jest 600-700 sztuk. Tylko mieszanie ciasta odbywa się tam mechanicznie, reszta to ręczna robota w oparciu o naturalne składniki.

Zwróćcie też uwagę na chleb żytni staropolski produkowany w piekarni Ziarenko w Michałowie, pieczony na kwasie z mąki żytniej, z dodatkiem wody i soli, bez polepszaczy czy barwników. Chyba że wolicie kromkę chleba wieloziarnistego z piekarni Okruszek - znajdziemy w nim zarówno żyto, jak i pszenicę, siemię lniane, soję czy otręby pszenne. Wspaniały smak i zapach nadaje mu słód jęczmienny.

A może wybierzecie majonez łomżyńskiej firmy Bona. Może być łagodny, a także - pikantny. Nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów i jest tak zbliżony do domowego wyrobu, jak tylko może być przy produkcji na skalę przemysłową. Przyznano mu właśnie znak Poznaj Dobrą Żywność.

Zwolennicy dobrej wędliny zapewne docenią biorące udział w plebiscycie wyroby z Zakładu Mięsnego Kabo i PMB. Ta pierwsza firma podsuwa nam pętelkę suchej i kruchej kiełbasy biebrzańskiej, a PMB przypomina, że to u nich produkowane są zarówno parówki śląskie (wytwarzane zgodnie z polską, a nie zakładową normą), jak i szeroka kiełbasa krakowska sucha, świetna na kanapki.

Skoro jeszcze jesteśmy przy artykułach spożywczych, może zainteresuje Państwa oferta suwalskiej palarni kawy Sido - Kamea Arabica z południowoamerykańskich i afrykańskich ziaren?

A może zechcecie wpaść na frykasy kuchni polskiej do restauracji Lipcowy Ogród, gdzie na deser czekają na nas wspaniałe ciasta, owoce i gruzińskie wina.

Usługi i technologie, z których możemy być dumni

Dobre a podlaskie są także propozycje związane z bardziej skomplikowanymi technologiami. Wykorzystuje je np. lecznica stomatologiczna Czar-Dent. To tu dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego na świecie lasera KEY Laser 3+ firmy KaVo zabiegi dentystyczne są bezkontaktowe, bezbolesne i sterylne.

Naszą dumą na miarę Europy w sferze nowoczesnych technologii jest z pewnością STAG-300 premium. Dzieło konstruktorów z białostockiej spółki AC SA - nowoczesny sterownik sekwencyjnego wtrysku gazu IV generacji.

Osoby interesujące się motoryzacją z pewnością cieszą się, że to właśnie w Białymstoku, w firmie Rycar, można zamówić używane auto z gwarancją. Klienci Rycaru mają możliwość zamówienia konkretnego samochodu, który będzie zarejestrowany i ubezpieczony lub przygotowany do pierwszej rejestracji w Polsce.

Może przeskoczmy do budownictwa. Na swoją markę fabryka pustaków ceramicznych w Lewkowie pracuje już 41 lat. Z sukcesem. Firma zdobyła już Europejski Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji, a także certyfikaty Fair Play i Najwyższa Jakość w budownictwie oraz Złoty Medal im. Kazimierza Wielkiego.
Zwróćcie też - prosimy - uwagę na Kolnex i Euro-Standard. Obie te firmy opanowały doskonale technologię cięcia wodą. Nie ma ona sobie równych w przypadku obróbki cienkich i delikatnych materiałów, a pokona i kamień. Oferuje to swoim klientom białostocki Kolnex. A Euro-Standard wykona tą metodą nie tylko cięcie proste, też skopiuje w twardym, kolorowym gresie finezyjne obrazy Gustawa Klimta lub Alfreda Muchy. To unikalny w Europie pomysł właścicieli firmy.

Skoro mówimy o wieloletniej tradycji. Może warto docenić SMS-em usługi medyczne związane z leczeniem niepłodności małżeńskiej, oferowane w białostockim Kriobanku? To najstarszy prywatny ośrodek leczenia niepłodności w Polsce. Pierwsza udana próba zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro) w naszym kraju miała miejsce właśnie w Białymstoku, a profesor Waldemar Kuczyński - kierownik kliniki, był współtwórcą tego sukcesu. Od lat mówi się, że jak już nigdzie nie pomogą, to Białystok jest jeszcze miejscem ostatniej nadziei niespełnionych rodziców.

Zapraszamy do głosowania. Listę wszystkich plebiscytowych propozycji i opis metody, co trzeba zrobić, żeby zagłosować na swojego faworyta, znajdziecie Państwo obok. Wyniki głosowania ogłaszamy codziennie, po godz. 15, na www.podlaskie.strefabiznesu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny