KS Sumo Koluch Białystok zdominował Mistrzostwa Polski

ted
Zbiory prywatne
KS Sumo Koluch Białystok po raz dziewiąty wygrał klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski w Koluchstylu, zdobywając w Zamościu siedem złotych medali.

Po raz kolejny byliśmy najlepsi, ale z roku na rok przychodzi nam to z większym trudem, bo zawodnicy z innych klubów prezentują coraz wyższy poziom - przyznaje Wiesław Koluch, twórca koluchstylu i założyciel podlaskiego klubu.

Oprócz Sumo Koluch Białystok, w zawodach wzięli udział zawodnicy trzech innych klubów z naszego regionu - UKS Kleosin, UKS Księżyno i Sambo Białystok. I trzeba przyznać, że także spisali się bardzo dobrze, a szczególne powody do zadowolenia mają reprezentanci UKS Księżyno, którzy wywalczyli dwa złote krążki w kategorii młodzików, a w klasyfikacji punktowej tej kategorii wiekowej podopieczni Marka Piwko zajęli trzecie miejsce.

Wśród seniorów i seniorek mocnych nie było na białostoczan z Sumo Koluch. Jak zwykle wśród kobiet brylowały Julia Łodzińska i Katarzyna Waluk, które w cuglach wywalczyły pierwsze miejsce. Ponadto w juniorkach równych sobie nie miała Agnieszka Owczarczuk, która w swojej kategorii zdobyła złoto i dodatkowo wśród seniorek wywalczyła brąz, a w kategorii młodziczek złoto zdobyła Eliza Sobolewska.

- Trzeba powiedzieć, że rywalizacja w kobiecej odmianie koluchstylu rozwija się wyjątkowo prężnie. Mamy już wiele zawodniczek, którymi możemy pochwalić się na arenie międzynarodowej - zauważa Wiesław Koluch.

Dominację wśród mężczyzn potwierdzili mistrzowie z Białegostoku - Patryk Pietrzeniak, Paweł Zimnoch i Edward Koluch. Złote medale zdobyli także Grzegorz Cwalina w kat. kadetów i Krzysztof Piotrowicz wśród młodzików.

Wyniki Podlasian

I miejsca: Julia Łodzińska (kat. 74 kg, Sumo Koluch Białystok), Katarzyna Waluk (+74 kg, Sumo Koluch), Patryk Pietrzeniak (92 kg, Sumo Koluch), Paweł Zimnoch (109 kg, Sumo Koluch), Edward Koluch (+109 kg, Sumo Koluch), Agnieszka Owczarczuk (64 kg juniorki, Sumo Koluch), Grzegorz Cwalina (50 kg kadeci, Sumo Koluch), Eliza Sobolewska (35 kg młodziczki, UKS Księżyno), Krzysztof Piotrowicz (35 kg młodzicy, KSiężyno).

II miejsca: Nicola Iwanow (25 kg młodziczki, UKS Kleosin), Julia Brzozowska (32 kg młodziczki, Kleosin), Natalia Rogucka (50 kg, KSiężyno), Piotr Rogiński (109 kg, Sambo Białystok), Piotr Kułakowski (74 kg, Sumo Koluch), Piotr Cwalina (83 kg, Sumo Koluch), Paweł Zimnoch (+ 109 kg, Sumo Koluch).

III miejsce: Bartosz Żurek (35 kg, Księżyno), Wojciech Horaczy (74 kg, Sambo), Agnieszka Owczarczuk (65 kg, Sumo Koluch), Joanna Kruk (56 kg, Sumo Koluch), Anna Waluk (+74 kg, Sumo Koluch), Stefan Koluch (67 kg, Sumo Koluch).