Jacek Czaplewski
Piątek czekał na to ponad pół roku! Pierwszy gol od listopada
Piątek czekał na to ponad pół roku! Pierwszy gol od listopada PAP/EPA
Krzysztof Piątek przełamał niemoc sięgającą sparingu przed mundialem w Katarze! Reprezentant Polski strzelił pierwszego gola od połowy listopada. Jego Salernitana w meczu Serie A przegrała jednak na wyjeździe z Empoli 1:2.

To dopiero czwarta bramka Piątka w tym sezonie ligi włoskiej. Jeśli doliczymy mecze w reprezentacji to dzisiaj snajper przerwał serię dwudziestu występów z rzędu bez zdobytej bramki, bo tyle zdążył rozegrać od 16 listopada, kiedy trafił Chile na Legii w Warszawie, tuż przed wylotem na mistrzostwa świata.

Jeszcze dłużej popularny "Pio" czekał na kolejnego gola dla samej Salernitany. Poprzedniego strzelił bowiem 5 listopada przeciw Cremonese. Wtedy udało się zremisować 2:2.

Odnotujmy, że w czasie niemocy Piątka Robert Lewandowski zdobył trzynaście bramek z czego jedenaście dla FC Barcelony. Lepiej wypadł nawet Arkadiusz Milik, który mimo długiej kontuzji zdążył strzelić trzy gole.

Decyzją Paulo Sousy mecz z Empoli Piątek zaczął na ławce. Podniósł się z niej w 46 minucie, kiedy Salernitana musiała gonić wynik. Zanim Polak jednak trafił, zrobiło się 0:2.

Chwilę przed doliczonym czasem Piątek dobił próbę odbitą przez bramkarza. Trafił precyzyjnie z prawej nogi. - Ma to! Przełamał się! - donosił komentator Eleven Sports.

W barwach Empoli pełne 90 minut rozegrał Sebastian Walukiewicz. Jego zespół jest czternasty, natomiast Salernitana jako sąsiad w tabeli ma trzy punkty mniej. Dziś dobiegła końca jej seria dziesięciu meczów bez porażki.

Empoli - Salernitana 2:1 (1:0)

Bramki: Nicolo Cambiaghi 37', Francesco Caputo 63' - Krzysztof Piątek 86'
Żółte kartki: Tommaso Baldanzi, Mattia Destro - Matteo Lovato, Dylan Bronn