sportowy24
  Kryte boisko w Białymstoku obok stadionu miejskiego? Radna...

  Kryte boisko w Białymstoku obok stadionu miejskiego? Radna Katarzyna Todorczuk podrzuca pomysł (wizualizacje)

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Mikulicz

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Kryte boisko w Białymstoku obok stadionu miejskiego? Radna Katarzyna Todorczuk podrzuca pomysł
  1/4
  przejdź do galerii

  Kryte boisko w Białymstoku obok stadionu miejskiego? Radna Katarzyna Todorczuk podrzuca pomysł ©Katarzyna Todorczuk

  Katarzyna Todorczuk z komitetu Truskolaskiego widziałaby na trawniku przy stadionie wielki balon. A pod nim pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą
  - Na tego typu inwestycję czekamy od lat - przyznaje rzeczniczka Jagiellonii Agnieszka Syczewska. Nie jest jednak przekonana do lokalizacji. - Nie wiem, czy przy stadionie starczy na to miejsca - mówi.

  Katarzyna Todorczuk z komitetu Truskolaskiego zapewnia, że z jej wyliczeń wynika, że starczy.

  - Brakuje w naszym mieście takiego obiektu, gdzie można byłoby grać również w okresie zimowym. A lokalizację przy stadionie zaproponowałam, bo obok jest też parking i inna potrzebna infrastruktura - podkreśla.

  Złożyła właśnie do władz miasta interpelację, w której prosi o zbudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną murawą. A nad nim miałby być namiot.

  - To świetny pomysł. Tego typu obiekty znajdują się za naszą wschodnią granicą, m.in. w Kownie, Wilnie czy Mariampolu. Około 300-tysięczna Islandia ma kilka takich boisk. Dlaczego więc jedno nie miałoby powstać również u nas? - komentuje Marek Szerszenowicz, trener w klubie sportowym Włókniarz.

  Dziś w okresie zimowym kluby ćwiczą, przy sprzyjającej pogodzie na Orlikach, bądź w szkolnych salach gimnastycznych. - A obłożenie w tych ostatnich jest duże - przypomina Janusz Kaczmarz, prezes Akademii Piłkarskiej Talent Białystok.

  Również uśmiecha mu się postawienie namiotu-balona. - Nawet szkoda pytać, czy to dobry pomysł. To oczywista oczywistość - śmieje się.

  Radny PiS Sebastian Putra też pomysł pochwala. - Na takim boisku to zupełnie inne granie niż w sali gimnastycznej - podkreśla.

  Mówi, że Todorczuk jako prezydencka radna może mieć większą siłę przebicia i władze miasta przychylą się do pomysłu. - Nie ma oczywiście znaczenia, kto go zgłosił. Ważne by został zrealizowany - twierdzi Putra.

  Prezydent nie odpisał jeszcze na interpelację. Skontaktowaliśmy się więc z prezesem spółki Stadion Miejski Adamem Popławskim. Powiedział „Porannemu”, że na dniach odpowie miastu, czy na trawniku obok stadionu zmieściłoby się takie boisko.

  - Jeśli ta lokalizacji nie będzie jednak odpowiadała, można zbudować boisko gdzie indziej - podkreśla Katarzyna Todorczuk. Radny PiS Zbigniew Brożek podpowiada, że może na Krywlanach, gdzie miasto zamierza stworzyć kompleks boisk.

  O komentarz prosimy też Macieja Biernackiego z PO. - Pomysł nie jest zły. Najpierw należałoby jednak przeprowadzić analizę finansową, określić czy duże byłoby obłożenie itd. - podkreśla radny.

  Zobacz też:
  Jagiellonia Białystok - Lech Poznań. Kibice cieszą się po strzelonym golu

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka