Krystian Rempała walczy o życie po koszmarnym wypadku na żużlu w Rybniku "Stan krytyczny"

Sauer
Tragiczny wypadek Krystiana Rempały w Rybniku
Tragiczny wypadek Krystiana Rempały w Rybniku
Udostępnij:
PILNE: OŚWIADCZENIE OJCA KRYSTIANA REMPAŁY Krystian Rempała nie odzyskał świadomości po operacji w szpitalu. Przy 18-letnim żużlowcu czuwa ojciec i inni członkowie rodziny. Koszmarne zderzenie Kacpra Woryny i Krystiana Rempały miał miejsce w drugim wyścigu w trakcie meczu żużlowego ROW Rybnik - Unia Tarnów. Rempała trafił do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Prezes Unii Łukasz Sady stwierdził na antenie nSport+, że stan młodego żużlowca jest krytyczny. W poniedziałek w Rybniku odbyła się msza w intencji powrotu do zdrowia 18-letniego żużlowca.

**AKTUALIZACJA:

Krystian Rempała nie żyje. Żużlowiec zmarł w szpitalu**

AKTUALIZACJA 25.05.2016 GODZ. 13.55
W oświadczeniu opublikowanym, Jacek Rempała wraz z rodziną i teamem jeszcze raz podziękowali za wsparcie od całego środowiska żużlowego w Polsce.

- Każda godzina jest dla nas prawdziwym cierpieniem. Wierzymy jednak, że Krystian wygra tę najcięższą w życiu walkę - napisał w oświadczeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ
WSPARCIA POTRZEBUJĄ KRYSTIAN REMPAŁA I KACPER WORYNA

AKTUALIZACJA 24.05 9:00:

Jak poinformował nas Prezes Łukasz Sady będący w Jastrzębiu- Zdroju, Krystian Rempała został wczoraj zbadany i zdiagnozowany.

- Teraz organizm specjalną metodą będzie pobudzany. Trzeba jednak spokojnie czekać na rezultaty, nawet do kilku tygodni. Najważniejsze, aby w najbliższych dniach nie wystąpiły komplikacje, co jest podstawą. W tej chwili za wcześnie jest by mówić o rokowaniach. Jest jednak szansa i wierzymy, że Krystian wygra ten wyścig - podaje Unia Tarnów.

Klub prosi o uszanowanie prywatności rodziny, a także o modlitwę.

AKTUALIZACJA:
Stan Krystiana Rempały: Organizm będzie pobudzany

AKTUALIZACJA 24.05 7:30:

Po raz pierwszy od chwili koszmarnego wypadku, głos zabrał Jacek Rempała, ojciec Krystiana.

- Serdecznie dziękuję za wsparcie od wszystkich, którzy są z nami w tych ciężkich chwilach. To wszystko dla nas bardzo wiele znaczy. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco informować o stanie zdrowia Krystiana. Dla nas jest to również olbrzymia tragedia i skupiamy się na tym, aby pomóc mu jak tylko możemy. Dziękuję za wsparcie i obecność Prezesom – Łukaszowi Sademu oraz Krzysztofowi Mrozkowi, a także Panu Józefowi Dworakowskiemu, który jest nami w stałym kontakcie. Dziękuję wszystkim, którzy łączą się z nami myślami i w modlitwie za Krystiana. Wiemy, że zostały zamówione Msze Święte w jego intencji między innymi w Tarnowie, Rybniku i Rzeszowie. Osób, które nas wspierają nie jesteśmy w stanie wymienić imiennie, jest ich tak wiele. Szczególne słowa uznania należą się także personelowi medycznemu ze szpitala z Jastrzębia-Zdroju, który nieustannie czuwa przy Krystianie oraz Alicji Brodzkiej – rzecznikowi szpitala – czytamy na stronie kr509.com Jacek Rempała, ojciec Krystiana.

18- latek po usunięciu krwiaka mózgu nadal znajduje się na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, gdzie przebywa do tej pory.

Od tego czasu jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Lekarze wciąż walczą o jego życie. Dzięki pomocy Rafała Sonika oraz firmie DEKER udało się szybko zabezpieczyć helikopter, który do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju przetransportował neurochirurga prof. Jana Talara z Bydgoszczy, mającego ogromne doświadczenie w leczeniu takich przypadków.

Po konsultacji z Panem Profesorem Janem Talarem poznamy dalsze szczegóły przebiegu leczenia. - W ostatnich godzinach pojawiło się bardzo wiele spekulacji na temat zdrowia Krystiana, które nie mają swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dlatego też zwracamy się z prośbą do mediów oraz kibiców o uszanowanie spokoju zawodnika i jego rodziny - czytamy na stronie Krystiana Rempały.
AKTUALIZACJA 19.28
Dziesiątki kibiców wzięło dzisiaj udział we mszy św. w intencji powrotu do zdrowia Krystiana Rempały. Liturgię odprawiono w rybnickim kościele Matki Boskiej Bolesnej.

- Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba mieć nadzieję i wierzyć. Módlmy się o zdrowie dla Krystiana i o siły dla jego rodziny - podtrzymywał na duchu rodzinę i kibiców podczas mszy św. ksiądz z ambony. W czasie kazania duchowny nawiązał również do wybudzenia ze śpiączki Michaela Schumachera po wypadku na nartach, kiedy uderzył głową o kamień (wówczas jego kask się roztrzaskał, a on sam doznał poważnego urazu mózgu).

- Szaty liturgiczne dzisiaj mają kolor zielony. To kolor symbolizujący nadzieję - dodał duchowny.

AKTUALIZACJA
Wczoraj do późnych godzin nocnych wraz z Krystianem, Jackiem i jego bratem Tomkiem obecni byli w szpitalu prezes Łukasz Sady, trener i kierownik drużyny. Około 4 nad ranem wrócili do Tarnowa na kilka godzin. Już około południa prezes klubu powrócił do jastrzębskiego szpitala.

W tej chwili stan Krystiana Rempały nie uległ żadnej poprawie, jednakże klub czyni wszystko, co w jego mocy aby pomoc w zaistniałej sytuacji. Obecnie do Jastrzębia drogą lotniczą transportowany jest kolejny lekarz specjalista z Bydgoszczy. Wszyscy wierzymy i czekamy. Prezes Łukasz Sady dziękuje sponsorom klubu, w tym szczególnie właścicielowi firmy DEKER oraz Rafałowi Sonikowi za pomoc w szybkim zorganizowaniu samolotu. Ogromne słowa podziękowań należą sie Prezesowi ROW Rybnik Krzysztofowi Mrozkowi oraz Łukaszowi Rozborskiemu z Grupy Azoty. Klub prosi kibiców o cierpliwość i modlitwę - czytamy na Facebooku Unii Tarnów.

Wcześniej pisaliśmy:
Żużlowiec Krystian Rempałą z Unii Tarnów jest w stanie krytycznym. Po operacji wykonanej wczoraj wieczorem, nie odzyskał świadomości.

18-letni Krystian Rempała walczy o życie w szpitalu.

Do szpitala Krystian Rempała trafił o godz. 20.

- Jest to ciężki czas, zarówno dla pacjenta, który jest w stanie bardzo ciężki, jak i dla rodziny. Są tu znajomi, osoby bliskie. Także im staramy się zapewnić pomoc i opiekę - powiedziała Alicja Brodzka - rzecznik szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. - Nie było potrzeby wzywania psychologa, taka rozmowa nie była potrzebna.

Krystian Rempała jest wychowankiem Stali Rzeszów. Od tego roku reprezentuje Unię Tarnów. Licencję żużlową zdał w 2013 roku. Jego ojcem jest Jacek Rempała, który przez wiele lat z powodzeniem startował na żużlowych torach i większość kariery spędził w Unii Tarnów.

Krystian jest w sumie piątym zawodnikiem z klanu tzw. Rempałów. Oprócz jego ojca, na ściganie się zdecydowali też Grzegorz, Tomasz i Marcin Rempałowie (bracia Jacka Rempały).

Utalentowany zawodnik w ubiegłym sezonie uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,17. Początek obecnego sezonu nie był dla 18- latka udany, ale z każdym kolejnym startem spisywał się coraz lepiej. Tai Woffinden, Greg Hancok, Chris Holder? Co łączy tych zawodników z Rempałą? Wszyscy trzej to mistrzowie świata na żużlu, a młody żużlowiec z Tarnowa już w tym sezonie przynajmniej raz meldował się na mecie przed nimi.

Niestety, karierę Krystiana przerwał koszmarny wypadek na rybnickim torze. W niedzielę podczas drugiego wyścigu uderzył w niego Kacper Woryna (nie zapanował nad motocyklem). Zanim zawodnik Unii Tarnów upadł na mocno ubity tor, z jego głowy spadł kask. Siła uderzenia była bardzo mocna. Żużlowiec trafił do jastrzębskiego szpitala, gdzie podjęto decyzję o operacji.

- Stan pacjenta jest poważny. Przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ze względu na wolę rodziny nie podajemy szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta - mówi Alicja Brodzka, rzecznik jastrzębskiego szpitala.

Mamy nadzieję, że Krystian wróci do zdrowia.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:06:
Kulisy tragicznego wypadku Krystiana Rempały

CZYTAJ TUTAJ
NOWE WIDEO Z WYPADKU I WYDARZEŃ PO WYPADKU KRYSTIANA REMPAŁY

AKTUALIZACJA GODZ. 11:46:
Stan Krystiana Rempały jest krytyczny. Przy jego łóżku czuwa ojciec i inni członkowie rodziny. Kibice Unii Tarnów bacznie śledzą wszelkie wiadomości dochodzące z Jastrzębia-Zdroju. Niestety nie są optymistyczne.

AKTUALIZACJA 9.30
- Stan pacjenta jest poważny. Przebywa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ze względu na wolę rodziny nie podajemy szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta - mówi Anna Brodzka, rzecznik jastrzębskiego szpitala.

W intencji powrotu do zdrowia 18-letniego żużlowca z Tarnowa modlić się będą dzisiaj rybniccy kibice. Msza św. odprawiona zostanie o godz. 18 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Rybniku.

W mediach społecznościowych kibice publikują swoje wpisy wspierające Krystiana Rempałę #TrzymajSieKrystian

Tweety o TrzymajSieKrystian

Wcześniej pisaliśmy

Według portalu sportowefakty.pl, który powołał się na stację nSport+, Rempała ma obrzęk i krwiaka mózgu. Trwa operacja.

- Wszystko jest w rękach Boga i lekarzy. Nie wiem, ile to jeszcze może potrwać - powiedział prezes Łukasz Sady.

W trakcie wyścigu Woryna z pełną prędkością uderzył w Rempałę. Zawodnik Unii spadł kask z głowy. Obaj zawodnicy nie podnosili się i na tor wjechały dwie karetki. Woryna przez kilka minut leżał przygnieciony motocyklem. Potem o własnych siłach wstał i przeszedł na parking. Niestety ratownicy nie mogli złapać kontaktu z nieprzytomnym Rempałą.

WYPADEK REMPAŁY W RYBNIKU

Lekarze podejrzewają, że zawodnik może mieć krwotok wewnętrzny. Nieoficjalnie wiadomo, że zawodnik został przetransportowany na urazówkę do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Zawodnik walczy o życie.

Wideo

Materiał oryginalny: Krystian Rempała walczy o życie po koszmarnym wypadku na żużlu w Rybniku "Stan krytyczny" - Dziennik Zachodni

Komentarze 69

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kibic22
trzeba ukarać Kacpra worynę i prezesa Row Rybnika Krzysztofa Mrozka 10 Lat więzienia za ten
wypadek to oni przyczynili się do tego wypadku Kacper woryna został dopuszczony do zawodów z kontuzją ręki i z impentem wiechał w Krystiana Rempałę który z mocną siłą uderzył o tor
zapięty kask został zerwany z mocną siłą Mrozek Masz Krew Na Rękach
razem ze swoim zawodnikiem
j
jaaaaaaa
Cóż,jak w tytule. Poczytaj więcej o wypadkach na motocyklach. Żadne organy nie są do przeszczepu,zbyt ciężkie obrażania.Więc nie pisz!!!!!!
j
jaaaaaa
Jak w tytule!!!!
...
Co ty gadasz ? Ty nie masz marzeń? To bylo jego cale życie. Stala sie tragedia a ty go wyzywasz ze po co jeździł? ? Pomysl zanim napiszesz takie cos
S
SPEEDWAY
Na przełomie lat 1970/1980 w LUBLINIE był podobny wypadek - żużlowiec uderzył głową w bandę z takim samam skutkiem, nazywał się TKACZYK
f
fan Marcina z Poznania
Rempała zmarł - czy kościół odda forsez tacy rodzinie Rempały skoro modły i gusła nic nie dały???
S
Szansa
Krystian powinien być koniecznie leczony matijuaną (hemp oil - doustnie) który jajk zostało niedawno odkryte powoduje bardzo skuteczną poprawę (obrzęk mózgu) "stanu tkanek" mózgu!
Czy pomoże nie wiadomo ale na pewno nie zaszkodzi!

Poszukajcie koniecznie na youtube!
c
czanczan
Dawaj młody nie poddawaj sie wyjdziesz z tego wierze w to ze wyzdrowiejesz
n
normalny
a ty z którą grupą się identyfikujesz ?
n
nie-pisior
ciekawe czy ci wszyscy katolicy też by się tak modlili za życie jakiegoś geja, feministki czy uchodźcy... śmiem wątpić...
m
marco
szkoda ale coz kolejny dawca organaow
D
Danuta
Piękne słowa i święta prawda bo wszystko w rękach Boga ,oby ten młody śliczny chłopak jak najszybciej powrócił do zdrowia i cieszył się życiem
f
ffff
Jesteś głupim tępym chujem!
f
ffff
Spierdalaj
K
Kibicka
Kibicowałam Twojemu Tacie ,teraz kibicuje Tobie i na torze i teraz w szpitalu,wierze ze wszystko bedzie dobrze...budź sie Dziecko....bo serce pęka...:(:(:(
Dodaj ogłoszenie