Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Program pilotażowy w lipcu (zdjęcia)

(dj)
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Program pilotażowy w lipcu
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Program pilotażowy w lipcu KWP Białystok
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie poświęcone startującemu już w lipcu pilotażowemu programowi dotyczącemu „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”.

Jak zapowiedział Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA, interaktywna mapa zagrożeń bezpieczeństwa w lipcu będzie testowana w stolicy i dwóch województwach, następnie ruszy w całym kraju. Pilotaż mapy ruszy w Podlaskiem, Pomorskiem oraz na terenie garnizonu stołecznego.

Czytaj też: Jarosław Zieliński. Bizancjum w policji (wideo, zdjęcia)

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierać się będą na trzech filarach. W pierwszym filarze będą gromadzone informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar będzie stanowić część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych. Trzeci filar opierać się będzie o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Czytaj też: Minister patrzył, jak ratują tonących

Według założeń, mapa będzie zawierała informacje ze statystyk policyjnych z różnych lat, dotyczących m.in. przestępczości na danym terenie. Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę. Mapa zagrożeń będzie także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków policji.

Czytaj też: Wiceminister Jarosław Zieliński wyjaśnia sprawę złego traktowania kibiców przez policję

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób. Tylko w województwie podlaskim ogółem zrealizowanych zostało 647 takich spotkań, w których uczestniczyło blisko 11 tysięcy mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny