MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Białymstoku zbiera żniwa. Policja sprawdza doniesienia i wystawia mandaty

(adek)
Dzielnicowi z białostockiej „czwórki” zareagowali na zgłoszenia z mapy bezpieczeństwa w rejonie ulicy Wyszyńskiego w Kleosinie
Dzielnicowi z białostockiej „czwórki” zareagowali na zgłoszenia z mapy bezpieczeństwa w rejonie ulicy Wyszyńskiego w Kleosinie KMP Białystok
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Białymstoku cieszy się popularnością. Jak twierdzą policjanci weryfikacja naniesionych zgłoszeń realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Dzielnicowi z białostockiej „czwórki” zareagowali na zgłoszenia z mapy bezpieczeństwa w rejonie ulicy Wyszyńskiego w Kleosinie. To właśnie w tym miejscu miało dochodzić do spożywania alkoholu i zaśmiecania miejsca publicznego. W trakcie kontroli policjanci odkryli aż dziesięć wykroczeń dotyczących picia alkoholu w miejscu publicznym. Ponadto dwie to miejsce zaśmiecały. Nie obyło się bez mandatów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Policjanci weryfikują otrzymywane sygnały, a jeśli informacje okazują się prawdziwe, podejmują odpowiednie działania, aby realnie pomóc w rozwiązaniu problemu.

Białostoczanie najczęściej oznaczają punkty z nieprawidłowym parkowaniem, w których przekraczana jest dozwolona prędkość, a także spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Pojawiają się też sygnały o niewłaściwej infrastrukturze drogowej, a także o miejscach spotykania się młodzieży. Informacje te są gromadzone, a następnie sprawdzane przez funkcjonariuszy.

Aby zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne, należy kliknąć w link: MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Po otwarciu mapy wybrać Białystok i przybliżyć miejsce, które nas interesuje. Gdy już takie wybierzemy, klikamy na plusik w czerwonym kółku w lewym dolnym rogu "Dodaj zgłoszenie" i umiejscawiamy na mapie.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy należy kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Należy odpowiedzialnie korzystać z aplikacji. Kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po 24 godzinach.

Zobacz też:

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny