Kotły automatyczne – korzyści płynące z użytkowania kotłów...

  Kotły automatyczne – korzyści płynące z użytkowania kotłów automatycznych

  .

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Kotły automatyczne – korzyści płynące z użytkowania kotłów automatycznych
  Kotły automatyczne są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kotłów, często nazywanych ,,kopciuchem”. Współczesne kotły automatyczne doskonale i w wydajny sposób spalają paliwo takie jak: pellet, ziarna zbóż, suche pestki owoców). Realizują procesy regulacji temperatury wody, która jest wyprowadzana na odbiorniki w postaci regulacji za pomocą pracy pompy lub zaworów mieszających.
  Kotły automatyczne – korzyści płynące z użytkowania kotłów automatycznych
  Koszty ogrzewania generowane przez eksploatację starych pieców na gaz, olej lub energię elektryczną są dużo większe niż w przypadku wykorzystania kotłów automatycznych na biopaliwa. Dodatkowo kotły automatyczne nie zagrażają środowisku, ponieważ nowoczesne modele kotłów na paliwa stałe emitują do atmosfery niewielką ilość zanieczyszczeń o wartościach dopuszczalnych normą PN-EN 303-5:2012. Każdy z automatycznych kotłów na paliwo stałe, który jest możliwy do kupienia posiada Rozporządzenie Komisji (UE) w zakresie EcoDesign oraz Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.

  Charakterystyka kotła automatycznego - Biomaster


  Doskonałym urządzeniem, który jest przykładem kotła automatycznego jest kocioł Biomaster. Wyprodukowany został przez polską firmę Moderator i od kilku lat cieszy się dużą popularnością.

  Urządzenie, czyli kocioł automatyczny Biomaster można kupić w postaci modeli o różnej mocy: 15, 23 lub 30 kW. Kocioł jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń obecnie dostępnych na rynku kotłów centralnego ogrzewania. Największą zaletą kotła automatycznego Biomaster jest niska emisja zanieczyszczeń, może on się pochwalić spełnianiem wszystkich rygorystycznych norm środowiskowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i maksymalnego komfortu obsługi. Oprócz tego posiada certyfikat 5 KLASY oraz ECODESIGN.

  Kotły automatyczne coraz częściej kupowane są przez osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Nie wymaga on dużo pracy, jest wydajny, a dodatkowo ekologiczny. Tak duża ilość zalet sprawia, że zainteresowanie kotłem automatycznym klasy 5 Biomaster stale wzrasta.

  Technologie w automatycznym kotle Biomaster


  Koty automatyczne od niedawna pojawiły się na rynku centralnego ogrzewania. Obecnie stale powiększają grono nabywców i są doceniane przez osoby zamieszkujące różne strefy klimatyczne. Najcenniejszą ich zaletą jest mała ilość produkowanych zanieczyszczeń.

  W budowie kotła automatycznego Biomaster zostały wykorzystane zaawansowane możliwości techniczne i różnego rodzaju innowacje. Korzystnej zmianie uległ tradycyjny palnik, który został w całości opracowany i opatentowany przez producenta. Kocioł automatyczny Biomaster posiada również wyjątkowy system czyszczenia, który odznacza się skutecznością przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej efektywności spalania. Zaawansowany system czyszczenia komory paleniskowej pozwala dokładnie usunąć popiół i inne drobne zanieczyszczenia. Dodatkowo po spaleniu paliw kocioł automatyczny samodzielnie czyści powierzchnię wymiennika ciepła wykorzystując do tego celu motoreduktor. Tego typu innowacje bardzo podniosły jakość kotła automatycznego i sprawiały, że faktycznie stał się on zautomatyzowany i nie wymaga dużej ilości pracy od użytkownika.

  Kocioł automatyczny Biomaster może pochwalić się również innowacjami takimi jak:
  • zamontowanie wężownicy schładzającej oraz wizjera, dzięki którym można sprawnie kontrolować płomień wewnątrz kotła
  • Internetowy System Sterowania Spalaniem i Dystrybucją Ciepła – system internetowy pozwala na kontrolowanie stanu kotła z dowolnego miejsca na świecie, w każdej chwili można go wyłączyć, włączyć lub odpowiednio uregulować
   Wszystkie wykorzystane rozwiązania i innowacje techniczne sprawiają, że kocioł automatyczny Biomaster to doskonały przykład kotła zautomatyzowanego, który jest ekologiczny i bezpieczny.


  Kotły automatyczne – budowa kotła Biomaster


  Budowa kotła automatycznego Biomaster jest dokładnie przemyślana i dzięki temu, zawsze można dokonać w prosty sposób naprawy awarii lub zapobiec usterce. Urządzenie jest bardzo proste w montażu, ponieważ składa się z dwu modułowej konstrukcji, w której oddzielono od siebie wymiennik oraz zasobnik na pellet. Takie rozwiązanie znacząco podnosi komfort i pozwala ustawić w dowolnych miejscach wymiennik oraz zasobnik.

  W skład kotła automatycznego Biomaster wchodzi:
  • konstrukcja rurowa – spełnia najwyższe z możliwych normy wydajności i trwałości
  • sterownik – sterownik jest bardzo prosty w obsłudze i można nim dokonywać przeróżnych zmian. Sterownik oraz oprogramowanie kotła zostało zaprojektowane w taki sposób, aby być intuicyjne oraz łatwe
  • elementy wytworzone ze stali atestowanej 6mm – materiały składające się na konstrukcję kotła automatycznego spełniają wysokie standardy i normy. Tak gruba stal chroni przed awarią oraz gwarantuje doskonałą szczelność wymiennika.  Więcej na stronie: http://www.moderator.com.pl

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo