Koszykówka: Żubry wygrały. Lepsza druga połowa. (zdjęcia i wideo)

Sylwia Kowalczyk
Artur Bajer (z lewej) zadebiutował z Żubrach i od razu cieszył się z wygranej
Artur Bajer (z lewej) zadebiutował z Żubrach i od razu cieszył się z wygranej Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszoligowe Żubry Białystok zrobiły co do nich należało. Pokonały we własnej sali Victorię Górnik Wałbrzych 93:85. Zwycięstwo nie przyszło jednak Podlasianom łatwo.

Wiedzieliśmy, że jak nie z Górnikiem, to z kim mamy wygrać. Zdawaliśmy sobie też sprawę, że będzie to ciężkie spotkanie. I takie było - ocenia Marek Kubiak, trener Żubrów.

Mecz od początku nie układał się po myśli Podlasian. Białostoczanie na zbyt wiele pozwalali rywalom szczególnie pod koszem. A tam nie do zatrzymania w pierwszej połowie był Łukasz Grzywa. Mierzący 210 cm wzrostu zawodnik zbierał, wybijał, dobijał.

Pozostali gracze Górnika też bez najmniejszych problemów zdobywali punkty spod kosza i na początku starcia prowadzili 8:4, 15:9, 19:12. Gospodarze próbowali zmniejszać straty rzutami za trzy punkty, ale pudłowali.

Pomoże Żubrom

Od pierwszych minut drugiej kwarty na boisku w ekipie Żubrów zadebiutował Artur Bajer. Silny skrzydłowy został pozyskany ze Znicza Basketu Pruszków.

- Celem Znicza jest walka w play-off o ekstraklasę. Rywalizacja w zespole jest duża i nie udało mi się przebić do składu. Mam nadzieję, że pomogę Żubrom utrzymać pierwszą ligę - mówi Bajer. - A co do mojego debiutu, to trudno mi go ocenić. Przyjechałem w dniu meczu, nie miałem żadnego treningu z zespołem - dodaje gracz, który zdobył 6 punktów.

W drugiej kwarcie sytuacja gospodarzy niewiele się zmieniła. Jak już udawało im się dogonić Górnik na cztery oczka, natychmiast popełniali błędy i przewaga gości wzrastała do dziesięciu punktów.

Zaczął Szczepiński

Druga połowa była lepsza w wykonaniu Żubrów. Białostoczanie agresywniej zagrali w obronie i trafiali za trzy punkty.

W 4. minucie ostatniej odsłony Podlasianie po rzucie Tomasza Szczepińskiego wyszli na prowadzenie 68:67. To właśnie dzięki jego dobrej grze, a także Rafała Kulikowskiego i Jędrzeja Jankowiaka podopieczni trenera Kubiaka mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.