Koszykówka Żubry Chorten Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski zwyciężają na wyjazdach

Żubry Białystok odniosły kolejne zwycięstwo
Żubry Białystok odniosły kolejne zwycięstwo Wojciech Wojtkielewicz
Wyjazdowe zwycięstwa zanotowali podlascy drugoligowcy w 12. serii gier. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał Isetię Erzurum 95:90, a Żubry Chorten Białystok ograły Hutnika Warszawa 80:73.

Trudniej wygrana przyszła bielszczanom, którzy do przerwy spisywali się słabo i przegrywali. Potem jednak wzięli się do pracy i przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tur zaczął od mocnego uderzenia, bo już w 8. sekundzie za trzy trafił Przemysław Zygmunciak, ale były to miłe złego początki. Goście popełnili kilka strat z rzędu i Isetia objęła prowadzenie 10:3, a potem nawet 20:9. W naszej drużynie szwankowała skuteczność i gra na deskach. W całym meczu rywale mieli 18 zbiórek ofensywnych, przy tylko dziesięciu bielszczan. Do przerwy goście przegrywali 39:48, ale po wyjściu z szatni ruszyli do odrabiania strat. Doszli przeciwnika w 37. minucie (57:56 po trójce Mateusza Bębeńca) i rozpoczęła się wyrównana walka.

Rozstrzygnięcie nastąpiło na kilka minut przed końcem. Akcje dwa plus jeden zanotowali najpierw Jarosław Giżyński, a potem Przemysław Tradecki. Tur objął prowadzenie 80:73 i do końca kontrolował przebieg potyczki.

Żubry w hali Hutnika w końcówce pierwszej kwarty wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie, dzięki rzutom rutyniarzy - Andrzeja Misiewicza i Arkadiusza Zabielskiego. Stołeczna ekipa walczyła, czasami zbliżała się niebezpiecznie, ale białostoczanie szybko reagowali, odskakując rywalom. Skończyło się wygraną różnicą punktów.

WYNIKI 9. KOLEJKI
Isetia Erzurum - Tur Basket Bielsk Podlaski 90:95 (24:18, 24:21, 16:24, 26:32).
Punkty dla Tura: Giżyński - 26, Bębeniec - 17, Tradecki - 17, Wróblewski - 11, Zygmunciak - 10, Weres - 7, Szwedo - 4.

Hutnik Warszawa - Żubry Chorten Białystok 73:80 (20:26, 19:20, 14:17, 20:17). Punkty dla Żubrów: Zabielski - 26, Misiewicz - 17, Andruk - 11, Nieroda - 10, Rapucha - 9, Bombrych - 7.

AZS UJK Kielce - Trójka Żyrardów 107:75, Legion Legionowo - Sokół Ostrów Mazowiecka 62:76. Akademia Koszykówki Legii Warszawawa - Ochota Warszawa 91:80, ŁKSŁódź - MUKS Piaseczno 85:57, Roś Pisz - Polonia Warszawa 60:92.

1. ŻUBRYCHORTEN 9 17 707-635

2. Polonia Warszawa 8 16 699-493
3. TUR BASKET 9 16 765-645
4. ŁKS Łódź 8 15 795-618
5. Sokół Ostrów Maz. 9 14 775-729
6. Hutnik Warszawa 9 13 731-798
7. Ochota Warszawa 9 13 667-787
8. Kolejarz 8 12 660-660