Żubry Chorten Białystok zostały liderami II ligi koszykarzy
Żubry Chorten Białystok zostały liderami II ligi koszykarzy Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski wygrali środowe mecze i awansowali na czołowe dwa miejsca w drugoligowej tabeli. Żubry pokonały Sokoła Ostrów Mazowiecka, a Tur wygrał z Rosiem Pisz.

Drużyna Żubrów Chorten Białystok objęła prowadzenie w II lidze koszykarzy, a Tur Basket Bielsk Podlaski został wiceliderem. Za nimi jednak są dwie drużyny ze stratą jednego punktu, a mające o jeden mecz rozegrany mniej od naszych zespołów. Są to ekipy Znicza Basket Pruszków i Energii Basket Warszawa.

Środowe mecze Żubrów i Tura przebiegały pod dyktando naszych koszykarzy. W Ostrowi Mazowieckiej podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego pokonali Sokoła 82:55, a o zwycięstwie zadecydowała środkowa faza meczu, gdy w drugiej kwarcie Żubry wygrały 24:12, a w trzeciej 18:7.

W Bielsku Podlaski Tur także wygrał z TSK Roś Pisz 67:60. Zastrzeżenia można mieć do ostatniej części spotkania. Gospodarze wygrywali po trzech kwartach 61:39 i na początku czwartej kwarty goście z Pisza zdobyli 14 punktów bez żadnej odpowiedzi ze strony Tura niwelując tym samym przewagę podopiecznych trenera Piotra Bakuna do siedmiu punktów 54:61. Strzelecką niemoc przełamał Paweł Karasiewicz. Roś jednak znów odpowiedział serią trafień i zrobiło się zaledwie 63:60 dla Tura na 3.30 min przed końcem meczu. Końcówka na szczęście należała do Tura, który wygrał 67:60.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Roś Pisz 67:60 (20:12, 20:17, 21:10, 6:21)
Tur Basket: Wróblewski 9, Marczuk 8, Bobka 5, Weres 12, Karasiewicz 7, Krakowiak 9, Grigoruk 2, Urbański 2, Kuczyński 13.
Roś: Bessman 27, Rogalski 1, Pellowski 8, Świtaj 7, Bondarenko 8, Kazimierczuk 2, Turski 3, Zajkowski, Lackowski 4.

Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 55:82 (17:21, 12:24, 7:18, 19:19)
Żubry Chorten: Rapucha 7, Bombrych 12, Jaworski 17, Misiewicz 5, Zabielski 9, Kamiński 4, Więcko 4, Milewski 14, Kosobudzki, Niewiński 10, Trypus.