Koszykówka. Żubry Białystok przegrały w swoim pierwszym meczu nowego sezonu

Adam Muśko
Adam Muśko
Arkadiusz Zabielski w meczu Żubrów z Sokołem Ostrów Mazowiecka zdobył 34 punkty. Wojciech Wojtkielewicz
W swoim pierwszym meczu nowego sezonu II ligi koszykarze Żubrów Białystok przegrali 86:96 z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Trzeci mecz wygrał zespół Tura Basket Bielsk Podlaski.

W poprzednich sezonach w starciu z Sokołem to białostocki zespół przeważnie wygrywał. Ale teraz Żubry to inny zespół niż rok temu, czy dwa. W klubie wprowadzono plan oszczędnościowy i skład oparty jest tylko na miejscowych koszykarzach. Z doświadczonych koszykarzy zostali Andrzej Misiewicz, Arkadiusz Zabielski, Mariusz Rapucha, a niewielkie ogranie na poziomie drugiej ligi mają Michał Bombrych, Patryk Andruk, czy Maciej Bębeniec. Jak się okazuje skromny skład miał wpływ na wynik sobotniego spotkania. Dopóki starczało sił podstawowym zawodnikom to Żubry prowadziły, a był moment w trzecie kwarcie, że miały nawet kilkanaście punktów przewagi. Na długa przerwę gospodarze schodzili prowadząc 50:41. Duża w tym zasługa Zabielskiego, który do przerwy miał już na koncie 21 punktów, a w całym meczu 34.

Jednak goście potrzebowali niecałych czterech minut w trzeciej kwarcie, aby doprowadzić do remisu 55:55 i było jasne, że końcówka będzie bardzo wyrównana. Ważnym momentem spotkania było piąte przewinienie Rapuchy na niecałe pięć minut przed końcem. Zaraz potem po rzucie za trzy punkty Mikołaja Motela goście wyszli na prowadzenie 84:82. Do ostatniego gwizdka gospodarze już mieli duże trudności ze zdobywaniem punktów, a Sokół systematycznie powiększał przewagę. Ostatecznie skończyło się porażką Żubrów 86:96.

Większych problemów ze zwycięstwem nie miał Tur Basket Bielsk Podlaski, który podejmował KK AZS UW Warszawa. Po trzech kwartach bielska drużyna miała przewagę 18 punktów i trener Kamil Zakrzewski mógł dać pograć rezerwowym. Ostatecznie gospodarze wygrali 98:89 i bez porażki zajmują drugie miejsce w tabeli.

Żubry Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 86:96 (23:22, 27:19, 25:26, 11:29)
Żubry:
Zabielski 34, Andruk 14, Misiewicz 10, Bombrych 8, Rapucha 8, Kosobudzki 5, Maciej Bębeniec 3, Kamiński 2, Zdanowicz 2.

Tur Basket Bielsk Podlaski - KK AZS UW Warszawa 98:89 (29:22, 19:14, 28:22, 22:31)
Tur Basket:
Kuczyński 29, Pruefer 23, Mateusz Bębeniec 12, Tradecki 10, Weres 8, Pisarczyk 5, Sawicki 4, Nieściór 3, Lewandowski 2, Grigoruk 2, Marczuk, Żero.

Inne wyniki 3. kolejki
Akademia Koszykówki Legii Warszawa - MKS Ochota Warszawa 90:61, ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 76:66, UKS Trójka Żyrardów - KS Kutno 90:79.