Koszykówka. Wygrana Tura Basket, porażka Żubrów

ma
Mecz Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka
Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 97:90 u siebie z Sokołem Ostrów Mazowiecka, a 42 punkty dla zwycięzców zdobył Łukasz Kuczyński. Koszykarze Żubrów Białystok długo prowadzili w meczu u siebie z liderującymi Dzikami Warszawa, ale słabo wypadli w czwartej kwarcie i ostatecznie przegrali 89:103.

Bielski zespół spotkanie z Sokołem zaczął źle. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego w pierwszej kwarcie dali sobie rzucić aż 35 punktów. W dalszej części meczu musieli odrabiać dziewięciopunktową stratę z pierwszych dziesięciu minut. Zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich minutach spotkania. Największy udział w wygranej miał Łukasz Kuczyński, który zdobył 42 punkty, a ponadto miał 13 zbiórek.

Przeczytaj także:Niespodzianka koszykarzy Tura Basket Bielsk Podlaski

Za to słabsza czwarta kwarta przesądziła o przegranej u siebie Żubrów z Dzikami Warszawa. Białostoczanie dobrze weszli w mecz, wykorzystywali dobrą dyspozycje swoich wysokich Andrzeja Misiewicza i Arkadiusza Zabielskiego, którzy raz za razem punktowali spod kosza. Gdy do tego gospodarze dołożyli jeszcze celne rzutu z dystansu to ich przewaga po pierwszej połowie wynosiła siedem punktów (51:44). Ale w drugiej połowie faworyzowani goście przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali 103:89.

- W pierwszej połowie więcej graliśmy kombinacyjnie z penetracją pod kosz - opowiada Krzysztof Kalinowski, trener Żubrów. - Bardzo dobrze grali wysocy Arkadiusz Zabielski i Andrzej Misiewicz. W drugiej połowie poddaliśmy się ich presji. Szczególnie nasi rozgrywający nie ustawiali dobrze akcji, które były szarpane. Do tego doszły proste straty. Rywale kilka razy trafili z dystansu wykorzystali kontry i wyszli na prowadzenie. Ten mecz był do wygrania.

W rundzie zasadniczej Tur Basket ma do rozegranie jeszcze jeden mecz, a Żubry trzy.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka 97:90 (26:35, 26:19, 16:17, 29:19)
Tur:
Kuczyński 42, Weres 18, Król 15, Mateusz Bębeniec 8, Lewandowski 8, Wróblewski 6, Sawicki.

Żubry Białystok - Dziki Warszawa 89:103 (22:27, 29:17, 22:30, 16:29)
Żubry:
Zabielski 22, Misiewicz 22, Wielechowski 18, Wydra 10, Bombrych 9, Parszewski 6, Maciej Bębeniec 2, Andruk.