Koszykówka. Wygrana i porażka podlaskich drużyn w II lidze

jankes, ma
Mecz Tur Basket Bielsk Podlaski - Dziki Warszawa
Mecz Tur Basket Bielsk Podlaski - Dziki Warszawa Krzysztof Jankowski
Żubry w drugim w sezonie meczu u siebie wygrały 97:90 z KK AZS UW Warszawa. Tur Basket Bielsk Podlaski dzielnie walczył z Dzikami Warszawa, ale także u siebie przegrał 80:94.

O zwycięstwie Żubrów zadecydowała czwarta kwarta, którą gospodarze wygrali 24:17.

– Gdybyśmy wcześniej mocniej przycisnęli w obronie to nasza wygrana byłaby bardziej zdecydowana – powiedział Arkadiusz Zabielski, kapitan Żubrów.

Przeczytaj także:Wygrana Tura Basket z Ochotą Warszawa

Natomiast o porażce Tura Basket przesądziła fatalna druga kwarta, którą bielszczanie przegrali aż 9:21. Ta strata okazała się już nie do odrobienia. Co prawda po trafieniu za trzy punkty Bartłomieja Wróblewskiego na początku czwartej kwarty gospodarze przegrywali tylko 60:66, ale wtedy swój koncert celnych rzutów zaprezentował Damian Tokarski. To zresztą było dla Dzików charakterystyczne, że w każdym momencie meczu mogli liczyć na dobrą dyspozycję któregoś z zawodników z bardzo szerokiej kadry. Znamienne, że w całym meczu w „punktach z ławki” Dziki wygrały aż 31:3. Tymczasem w zespole gospodarzy przez większość meczu grała tylko szóstka zawodników.

Żubry Białystok – KK AZSUW Warszawa 97:90 (24:22, 29:27, 20:24, 24:17)
Żubry:
Zabielski 22, Rapucha 21, Wielechowski 16, Misiewicz 15, Wydra 13, Andruk 4, Parszewski 4, Maciej Bębeniec 2, Bombrych, Sulima-Dolina, Nieroda, Kamiński.

Tur Basket Bielsk Podlaski – Dziki Warszawa 80:94 (22:25, 9:21, 26:20, 23:28)
Tur Basket:
Kuczyński 21, Mateusz Bębeniec 20, Król 18, Wróblewski 13, Weres 5, Marczuk 2, Milewski, Stefanik 1, Pisarczyk.

Inne wyniki 9. kolejki: Akademia Koszykówki Legii Warszawa – AZS UJK Kielce 90:96, Stal Stalowa Wola – Ochota Warszawa 70:85, ŁKS AZS Łódź – AZSUMCS Start II Lublin 66:80.