Koszykówka. Tur przegrał mecz na szczycie, Żubry wygrały w Kutnie

Koszykarze Żubrów Białystok wygrali czwarty mecz z rzędu
Koszykarze Żubrów Białystok wygrali czwarty mecz z rzędu Wojciech Wojtkielewicz
W meczu na szczycie grupy B II ligi AZS UMCS Start Lublin wygrał wysoko z Turem Basket Bielsk Podlaski 94:68. Zwycięstwo odniosły Żubry Chorten Białystok, pokonując na wyjeździe KS Kutno 85:74.

Lubelscy akademicy bardzo chcieli zrewanżować się Turowi za jedyną w tym sezonie porażkę, którą ponieśli w grudniu w Bielsku Podlaskim (77:80). Od pierwszej akcji ruszyli do ataku i stłamsili rywali.

Koszykarze Tura za bardzo nie utrudniali im zadania i fatalnie weszli w mecz z liderem. Przez ponad połowę premierowej kwarty nie potrafił posłać piłki do kosza, a po dziewięciu minutach goście przegrywali 2:19. Zapachniało pogromem.

Na szczęście gracze Tura obudzili się w końcu ze strzeleckiego letargu, ale akademicy kontrolowali przebieg potyczki i nie pozwolili bielszczanom na złapanie kontaktu punktowego. Trudno jednak, by było inaczej, skoro przyjezdni w pierwszej połowie zanotowali żałosną skuteczność rzutów za dwa punkty – 18 procent.

W pozostałych kwartach Tur grał lepiej, ale i tak spotkanie skończyło się jego wysoką porażką.

Białostoczanie w Kutnie przez dwie kwarty mieli kłopoty z gospodarzami i przegrywali 37:39. Pozostałe odsłony należały jednak do Żubrów, wśród których znakomicie spisali się Andrzej Misiewicz i Arkadiusz Zabielski. Pierwszy grał na rewelacyjnej skuteczności, trafiając 12 z 14 rzutów z gry (w tym jedną trójkę) oraz oba wolne, co dało mu 27 oczek. Natomiast Zabielski zaliczył double-double, zdobywając 25 punktów i 13 razy zbierając piłkę pod tablicami.

Drużyna trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrała czwarty mecz z rzędu i umocniła się w czołowej ósemce.

WYNIKI 20. KOLEJKI
KS Kutno - Żubry Chorten Białystok 74:85 (17:16, 22:21, 14:22, 21:26).

Punkty dla Żubrów: Misiewicz - 27, Zabielski - 25, Andruk - 13, Bębeniec - 10, Bombrych - 4, Kosobudzki - 4, Kamiński - 2, Sulima-Dolina - 0, Trypus - 0.

AZS UMCS Start Lublin - Tur Basket Bielsk Podlaski 94:68 (21:7, 21:18, 30:21, 22:22).

Punkty dla Tura: Rojek - 20, Milewski - 12, Król - 9, Weres - 8, Pruefer - 6, Kuczyński - 6, Tradecki - 5, Marczuk - 2, NIeściór - 0, Parfieniuk - 0, Witkiewicz - 0.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 87:106, Ochota Warszawa - Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 65:78, Isetia Erzurum - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 86:93, AZS UW Warszawa - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 88:92.