Koszykówka. Tur nie zdąży się zregenerować i przegrał z Ochotą

Tur (na zdjęciu Łukasz Kuczyński) poniósł druga porażkę w tym sezonie
Tur (na zdjęciu Łukasz Kuczyński) poniósł druga porażkę w tym sezonie Krzysztof Jankowski
Sprawdziły się obawy trenera Tura Basket Bielsk Podlaski Kamila Zakrzewskiego. Jego zespół po ograniu w meczu na szczycie lubelskich akademików nie zdążył z regeneracją i dwa dni potem przegrał w Warszawie z Ochotą 69:74.

- Nie mamy zespołu, który potrafi rozegrać dwa ciężkie mecze z marszu i potrzebujemy czasu na odpoczynek. Stąd obawiam się meczu z Ochotą - mówił przed wyprawą do stolicy Zakrzewski.

Niestety, miał rację, bo po bardzo wyrównanym starciu bielszczanie przegrali w końcówce, w której było widać ubytek sił. Do tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Goście z Bielska Podlaskiego na początku drugiej kwarty przegrywali już 17:24, ale poderwali się i na przerwę schodzili z prowadzeniem 33:31. Mogło być jeszcze lepiej, ale naszej drużynie nie siedział rzut za trzy punkty. Tylko Aaron Weres trafił cztery trójki, a jego koledzy nie byli w stanie skopiować jego wyczynu ani razu.

Jeszcze na nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną Łukasz Kuczyński wykorzystał trzy rzuty wolne i Tur prowadził 67:66. Potem jednak inicjatywę przejęli koszykarze Ochoty. Bardzo ważne punkty zdobywał Białorusin Czimafej Bystrow, w rewanżu dwie trójki spudłował Przemysław Tradecki i druga w sezonie porażka bielszczan stała się faktem.

Ochota Warszawa - Tur Basket Bielsk Podlaski 74:69 (22:17, 9:16, 21:18, 22:18).

Punkty dla Tura: Kuczyński - 23, Król - 19, Weres - 18, Lewandowski - 6, Pruefer - 3, Grigoruk - 0, Tradecki - 0, Marczuk - 0.

Żubry Białystok - Akademia Koszykówki Legii Warszawa (niedziela, godz. 16).

AZS UJK Kielce - Isetia Erzurum 99:91, Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - Trójka Żyrardów, KS Kutno - AZS UW Warszawa, Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Start Lublin.