Koszykówka. Tur Basket Bielsk Podlaski wygrywa po dogrywce

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS Kielce Krzysztof Jankowski
W pierwszym meczu nowego sezonu II ligi Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał 107:102 u siebie po dogrywce z AZS Kielce.

Przez większą część spotkania to bielszczanie prowadzili, ale nie potrafili odskoczyć na bezpieczny dystans punktowy.

- Po naszej drużynie było widać długą przerwę od gry - przyznaje Kamil Zakrzewski, trener Tura Basket. - Było dużo niewymuszonych prostych błędów. Natomiast rywale grali na większym luzie. Kielce to trochę taki szalony zespół, który ma w swoim składzie zawodników, którzy potrafią trafić trójkę z dziewiątego metra.

Natomiast w końcówce czwartej kwarty AZS wyszedł na prowadzenie i w szeregach gospodarzy zrobiło się nerwowo. Do remisu 90:90 i dogrywki rzutem za trzy punkty doprowadził nowy rozgrywający Tura Basket Przemysław Tradecki.

W dodatkowym czasie gry odpowiedzialność za zdobywanie punktów wziął na siebie Łukasz Kuczyński, który po asyście Tradeckiego zdobył także ostatnie punkty w meczu i Tur Basket wygrał 107:102.

Oprócz Tradeckiego (20 pkt i 11 asyst) w Turze Basket zagrał także nowy podkoszowy Filip Pruefer (4 pkt.).

- Tradecki pokazał doświadczenie, dobry rzut, asysty. To jest nasz podstawowy rozgrywający i nazwałbym mózg drużyny - opisuje Zakrzewski. - Z kolei Filip Pruefer pomimo, że górował warunkami fizycznymi to praktycznie w każdej akcji było podwajany. Rywale także bronili przeciwko niemu na pograniczu faulu i dlatego punktów nie zdobył za dużo. Ponadto chciał także dobrze pokazać się w pierwszym meczu w nowym klubie i trochę zjadła go trema. Najważniejsze, że sezon zaczęliśmy od wygranej.

W przerwie meczu prezes Tura Basket Aneta Andruszkiewicz otrzymała od wicemarszałka województwa Stanisława Derehajło symboliczny czek upamiętniający dofinansowanie klubu ze strony samorządu wojewódzkiego.

Mecz z pierwszej kolejki Żubrów Białystok na wyjeździe z ŁKS AZS SG Łódź został przełożony na 11 listopada.

Tur Basket Bielsk Podlaski — AZS Kielce 107:102 (28:25, 20:20, 25:21, 17:24, dogr. 17:12)
Tur:
Król 31, Kuczyński 24, Tradecki 20, Mateusz Bębeniec 10, Weres 10 oraz Lewandowski 4, Sawicki 4, Pruefer 4, Marczuk 0.

Inne wyniki 1. kolejki:
Isetia Erzurum Warszawa - KS Kutno 73:75, Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 88:84, Trójka Żyrardów - MKS Ochota Warszawa 65:83, UMCS Start Lublin - PKK 99 Pabianice 109:52.
Mecz ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Żubry Białystokzostał przełożony na 11 listopada.

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Materiał oryginalny: Koszykówka. Tur Basket Bielsk Podlaski wygrywa po dogrywce - Gazeta Współczesna