Tur Basket Bielsk Podlaski w tabeli II ligi jest trzeci
Tur Basket Bielsk Podlaski w tabeli II ligi jest trzeci Urszula Łobaczewska
Tur Basket Bielsk Podlaski do meczu drugoligowego meczu z Probasketem Mińsk Mazowiecki przystępowali w roli faworyta. Podopieczni trenera Piotra Bakuna wygrali, ale do swojego zwycięstwa potrzebowali dogrywki. W tabeli II ligi koszykarzy Tur zajmuje trzecie miejsce.

Przez pierwsze dwie kwarty goście z Bielska Podlaskiego byli stroną przeważającą. Tur pierwszą kwartę wygrał różnicą ośmiu punktów (27:19), a w drugiej dołożył kolejne cztery "oczka". Podopieczni trenera Piotra Bakuna do szatni schodzili więc z 12-punktową zaliczką.

Jeszcze w 25 minucie bielszczanie, po trafieniu Marcina Marczuka, wygrywali 58:45. Do końca trzeciej kwarty gospodarze zniwelowali jednak stratę do Tura do sześciu "oczek", gdy za trzy punkty trafił Rafał Król 55:61. Ten sam koszykarz czwartą kwartę także zakończył "trójką", która zadecydowała o dogrywce (79:79).

W dodatkowych pięciu minutach Tur rozbił już rywala, który zdobył tylko dwa punkty przy 13 bielszczan. Punktowali Łukasz Kuczyński, Aaron Weres i Marczak. Najskuteczniejszym koszykarzem Tura w całym meczu był Kuczyński, który zdobył 28 punktów, zaliczając także 16 zbiórek (double-double).

Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - Tur Basket Bielsk Podlaski 81:92 (19:27, 16:20, 20:14, 24:18, 2:13)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 28, Wojciech Jakubiak 19, Marcin Marczuk 13, Aaron Weres 9, Jakub Grigoruk 8, Bartłomiej Wróblewski 8, Mikołaj Krakowiak 4, Szymon Urbański 3, Piotr Bobka.