Koszykówka. Trójka Żyrardów - Tur Basket Bielsk Podlaski 75:78. Piorunujący finisz bielszczan

Koszykarze Tura umocnili się na drugoligowym podium
Koszykarze Tura umocnili się na drugoligowym podium Urszula Łobaczewska
Ważne i ciężko wywalczone zwycięstwo odnieśli w II lidze koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Dzięki znakomitej końcówce nasz zespół wygrał na wyjeździe 78:75 z Trójką Żyrardów i umocnił się na podium. Największy wkład w triumf miał Łukasz Kuczyński, który rzucił 25 punktów i miał siedem zbiórek.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu w Żyrardowie i tak się stało. Gospodarze spisywali się naprawdę dobrze i losy zwycięstwa ważyły się bardzo długo - mówi Kuczyński.

Do połowy spotkania mecz był bardzo wyrównany i po 20 minutach Tur prowadził 43:42. W trzeciej kwarcie zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Bielszczanie mieli kłopoty z powtrzymaniem najskuteczniejszego na parkiecie Marcina Wieczorkowskiego (27 punktów) i przed decydującą odsłoną przegrywali 58:65.

Jeszcze trzy minuty przed końcem sytuacja była trudna bo gospodarze prowadzili 73:68. Końcówka w wykonaniu naszego zespołu była jednak piorunująca. Trafił Mikołaj Krakowiak, cztery punkty rzucił Paweł Karasiewicz, poprawił Kuczyński i było już 76:73 dla Tura. Ekipa z Żyrardowa doskoczyła jeszcze na punkt, ale decydujące rzuty wolne 17 sekund przed końcem trafił Wojciech Jakubiak i można było fetować cenne zwycięstwo.

Tur - Energa Basket. Przyjeżdża wicelider

W następnej kolejce bielszczanie zagrają u siebie w meczu na szczycie z wiceliderem - Energą Basketem Warszawa, a pauzujące w ostatniej serii Żubry Chorten Białystok zmierzą się na wyjeździe z AZS-em UJK Kielce.

WYNIKI 14.KOLEJKI

• Trójka Żyrardów - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 75:78 (24:24, 18:19, 23:15, 10:20).
  • Punkty dla Tura: Kuczyński - 25, Karasiewicz - 10, Wróblewski - 9, Jakubiak - 7, Krakowiak - 7, Weres - 7, Marczuk - 6, Urbański - 4, Grigoruk - 3, Bobka - 0.
  • Isetia Warszawa - Legia Warszawa 99:78, Roś Pisz - Legion Legionowo 91:81, Probasket Mińsk Mazowiecki - AZS UJK Kielce 111:115, Energa Basket Warszawa - Znicz Basket Pruszków 66:68, Lublinianka Lublin - Ochota Warszawa 70:90, Sokół Ostrów Mazowiecka - Kolejarz Basket Radom 89:75.
  • Pauza: Żubry Chorten Białystok.